آموزش gtmetrix - برطرف کردن مشکلات جی تی متریکس

آموزش وب سایت gtmetrix به زبان ساده

اگر کمی در رابطه با سئو سایت تحقیق کرده باشید، قطعا متوجه تاثیر سرعت برگذاری سایت بر سئو شده اید. در واقع افزایش سرعت سایت یکی از اساسی ترین مواردی است که در بهینه سزی سایت باید آن را در نظر گرفت. ما در مقاله بهینه سازی سایت چیست به جزئیات بهینه سازی پرداخته ایم و می توانید در آن مقاله  به مطالعه این موضوع بپردازید.

برای بررسی سرعت سایت چندین سایت مختلف داده های سایت شما را آنالیز می کنند. یکی از بهترین وب سایتها برای آنالیز سرعت سایت، gtmetrix  است که یکی از معروفترین آنالیز کننده های سرعت بارگذاری سایت است. در ادامه به بررسی چگونگی کار کردن با این وب سایت خواهیم پرداخت.

وقتی وارد سایت gtmetrix می شوید با یک فرم که باید سایت خود را داخل آن درج نمایید مواجه می شوید. این مرحله بسیار ساده است. ساید خود را وارد نموده و کلید آنالیز را بفشارید تا عملیات شروع شود.

نمای وب سایت gtmetrix

پس از اتمام عملیات، اطلاعات خود را مانند تصویر زیر خواهید دید.

توضیحات سایت جی تی متریکس

در ابتدای گزارش دو باکس با نامهای performance score  site detailes  مواجه می شویم که به ترتیب امتیاز سرعت سایت و اطلاعات وب سایت هستند. چیزی که در سئو سایت نیز مهم است همین دو باکس است که چکیده ای از کل سرعت سایت می باشد. در ادامه زیر مجموعه های این دو را شرح می دهیم:

Page speed score : امتیازی که به سرعت سایت شما بابت فاکتورهای مدنظر گوگل داده می شود. هرچه این عدد بالاتر باشد بهتر است اما نباید کمتر از 70 باشد. همچنین برخی برای بالا رفتن این عدد سایت خود را خراب می کنند که این نیز مناسب نیست. شما باید تا حد امکان این مورد را بالا ببرید تا سایت شما دچار به هم ریختگی نگردد.

Yslow score : این مورد نیز یک سری فاکتورهای دیگر برای وب سایت است که بیشتر مناسب موتور جستجوی یاهو است و ما به آن اهمیت نمی دهیم. هرچند با بهینه سازی سرعت سایت این مورد نیز خود به خود افزایش پیدا خواهد کرد.

Fully loaded time : این زمان، مدت زمانی است که سایت شما بصورت کامل بارگذاری شده است. هرچه این زمان کوتاهتر باشد بهتر است. میانگین جهانی آن 6.9 ثانیه است و باید سعی کنید زمان بارگذاری سایت شما نیز از این عدد بالاتر نرود.

Total page size : این گزینه حجم صفحه سایت شما را نمایش می دهد. این مورد شامل تمامی کدها، متن ها، فایل های مربوط به طراحی سایت و همچنین تصاویر می شود. لازم به ذکر است فیلم در این بخش محاسبه نمی گردد.

Requests : این مورد تعداد درخواستهای مرورگر برای بارگذاری سایت را نمایش می دهد که هرچه کمتر باشد بهتر است. برای مثال، هر عکس یک درخواست جداگانه محسوب می شود.اگر دانش طراحی سایت دارید خودتان می توانید این موارد را تا حد امکان کاهش دهید. در غیر اینصورت این کار را به یک طراح سایت و یا متخصص سئو سایت بسپارید.

در ادامه چندین tab  مختلف می بینید که ما در تصویر زیر مشخص کردیم کدام اطلاعات مد نظر ماست و در قسمت بعد توضیح خواهیم داد این موارد چه چیزی هستند.

توضیحات وب سایت جی تی متریکس

 

در قسمت دوم این مقاله به بررسی و آموزش برطرف کردن مشکلات سایت خواهیم پرداخت.

قسمت دوم آموزش gtmetrix

نظر یا سوال شما