بهبود رتبه الکسا

چرا همه به دنبال بهبود رتبه الکسا هستند؟

الکسا سایت ها را بر اساس معیاری که دارد رتبه بندی کرده است و سایتی که به رتبه 1 نزدیک تر باشد،از نظر الکسا قدرت بالاتری دارد.این نوع مقایسه کردن سایت ها توسط الکسا باعث شده خیلی از صاحبان وب سایت ها و کسب و کار های اینترنتی به دنبال این باشند که رتبه خوبی در رنکینگ الکسا بدست بیاورند.

الکسا چگونه کار میکند؟

الکسا معیار های مختلفی را برای رتبه بندی خود در نظر دارد.مهم ترین معیار تعداد ورودی هر سایت است.هر سایتی که تعداد ورودی روزانه بیشتری داشته باشد رتبه الکسا بهتری خواهد داشت.اما این موضوع همیشه صدق نمیکند.ممکن است یک سایت با ورودی کمتر نسبت به سایتی با ورودی بیشتر،رتبه الکسا بهتری داشته باشد.دلیل این موضوع سایر معیار های الکسا برای رتبه بندی است.تداوم در داشتن ورودی روزانه برای سایت یکی از معبار های الکسا است.همچنین موضوع وب سایت شما معیار مهمی است.میزان آپدیت شدن محتوای وب سایت نیز از معیار های مهم الکسا به شمار میرود.

راه های بهبود و کاهش رتبه الکسا

1.افزایش ورودی گوگل:

اصلی ترین معیار الکسا میزان ورودی سایت است.پس طبیعی است که با بهبود وضعیت سئو وب سایتتان،میتوانید ورودی بیشتری از گوگل دریافت کنید و طبیعتا رتبه الکسا بهتری به دست آورید.

2.تبلیغات و پاپ آپ:

افزایش ورودی سایت از طریق تبلیغات نیز میتواند به کاهش رتبه الکسا کمک زیادی بکند.همچنین تبلیغات پاپ آپ در کاهش رتبه الکسا بسیار تاثیر گذار است.

3.آپدیت منظم سایت:

هرچقدر محتوای جدید به سایت اضافه کنید و این کار را منظم انجام دهید تاثیرش را بر روی رتبه الکسا خواهید دید.توجه داشته باشید اگر وب سایتتان را رها کنید و اپدیت نکنید،با تبلیغات و افزایش ورودی سایت نمیتوانید رتبه الکسا خود را کاهش دهید.

 

ملاک رتبه بندی سایت الکسا

تمامی وب سایت ها در الکسا رتبه شده اند و میتوان در این سایت رتبه هر سایت در کشورش یا رتبه ی جهانی آن را مشاهده کرد.سوال های زیادی در مورد نوع رتبه بندی الکسا به سایت ها وجود دارد که با توجه به مشاهدات و تجربیات میتوان به آن پاسخ داد.

رتبه الکسا

آیا الکسا با توجه به تعداد ای پی های ورودی هر سایت رتبه بندی خود را انجام میدهد؟

الگوریتم الکسا در چند سال پیش به همین سادگی بود:هر وب سایتی که ورودی بیشتری دارد از رتبه بالاتری برخوردار است.اما رفته رفته الکسا دست به تغییراتی در الگوریتمش زد و تا حدودی رتبه بندی ها را هوشمند تر کرد.اخرین الگوریتم الکسا بر اساس تعداد ورودی هر سایت نسبت به موضوع آن سایت تنظیم شده است.برای مثال یک سایت موزیک با ورودی روزانه 500 ای پی،رتبه ای در حدود ده هزار گرفته و یه سایت ارائه دهنده خدماتی خاص با روزانه 100 ای پی ورودی همان رتبه ده هزار را گرفته است.این نوع رتبه بندی نشان میدهد که الکسا توجه ویژه ای به موضوع فعالیت هر وب سایت دارد و فقط بر اساس تعداد ورودی هر سایت رتبه بندی نمیکند.البته لازم به ذکر است که رتبه بندی الکسا در ارقام بالا اصلا دقیق نیست و روزانه ممکن است تغییرات زیادی کند.

آیا روشی برای پایین آوردن تقلبی رتبه الکسا وجود دارد؟

بسیاری از وب مستر ها در بحث سئو سایت به دنبال پایین آوردن رتبه الکسا میگردند.واضح است که با سئوی دقیق سایت میتوان ورودی بیشتری از گوگل دریافت کرد و در نتیجه شاهد بهبود رتبه الکسا باشیم.اما این نکته نیز بسیار حائز است که رتبه الکسا را میتوان به تبلیغات اینترنتی و حتی پاپ آپ بهبود بخشید،بدون سئو شدن سایت.پس میتوان گفت که الکسا به هیج عنوان نمیتواند معیاری برای سنجش قدرت سئوی یک سایت باشد.

 

✅چرا همه به دنبال بهبود رتبه الکسا هستند؟

الکسا سایت ها را بر اساس قدرت رتبه بندی کرده است و طبیعی هست هر کس بخواهد سایتش رتبه بهتری داشته باشد.

✅الکسا چگونه کار میکند؟

الکسا بر اساس معیار های مختلفی سایت های را رتبه بندی میکند.مثل تعداد ورودی هر سایت،میزان آپدیت سایت و موضوع فعالیت سایت

✅آیا روشی برای پایین آوردن تقلبی رتبه الکسا وجود دارد؟

بله.میتوان با تبلیغات پاپ آپ به راحتی رتبه الکسا سایت را کاهش داد

نظر یا سوال شما

2 نظر

 • حسن18 تیر 1397

  البته خوده الکسا تو یک قسمت میگه بازدیدش از کجا هست و درصد میزنه که مشخص میشه بازدید چطور و از کجا میاد .

 • کارشناس سون سئو

  بله شما درست میفرمایید. اما در حالت کلی آماری که الکسا میده همیشه درست نیست چون دفت آماری برای همه سایتها بالا نیست. هیچ سئوکاری ملاک کارش الکسا نیست و در نتیجه قابل اعتماد نیست. اگر برای سایت خودتون میخواهید که آمار ورودی را داشته باشید حتما از ابزار گوگل آنالایتیک استفاده کنید که در نوع خودش بهترین هست

 • ysorkh18 تیر 1397

  ممنون

 • کارشناس سون سئو

  خواهش میکنم. موفق و سربلند باشید