بررسی cms ها از لحاظ سئو

اگر کمی در زمینه طراحی وب سایت اطلاع داشته باشید، حتما با واژه cms  آشنا شده اید. Cms ها یا همان سیستم های مدیریت محتوا، نرم افزارهای تحت وب هستند که جهت ایجاد وب سایت در سریعترین زمان و به آسانی امکان پذیر باشد. برخی از این سیستم های مدیریت محتوا جنبه عمومی دارند و اصطلاحا اوپن سورس هستند و برخی هم بصورت اختصاصی نوشته شده اند.

هدف ما در این مقاله بررسی سی ام اس هایی است که رایگان بوده و استفاده از آن برای عموم رایگان است که بصورت کلی به دو بخش فروشگاهی و عمومی آنها را دسته بندی نموده ایم. البته سیستم های دیگری نظیر فروم ساز ها نیز وجود دارند که ما به آنها نپرداخته ایم.

سئو cms های فروشگاهی

در میان cms  های فروشگاهی معروفترین آنها اوپن کارت است که در بسیاری از فروشگاهها استفاده شده است. در این سیستم مدیریت محتوا اصول اولیه سئو که شامل تایتل و متا تگ ها است رعایت شده است و دارای سئو نسبتا مناسبی است.

یکی دیگر ز فروشگاه ساز هاپرستاشاپ نام دارد. در این سیستم نسبت به اوپن کارت کمی محدود تر هستیم اما در حالت کلی و با نصب چند افزونه به این سیستم میتوان نتایج مناسبی در سئو گرفت.

سئو سیستم های مدیریت محتوای عمومی

معروف ترین و پر استفاده ترین سیستم حال حاضر که در بسیاری از وب سایتها از آن بهرمند گشته اند، وردپرس است. اما در وردپرس بصورت خام اصول سئو رعایت نشده است. دلیل عدم رعایت این اصول، نیازمند کردن سایت به افزونه های تجاری و غیر تجاری است تا بهره اقتصادی لازم را ببرند. در وردپرس می توانید با استفاده از چند افزونه رایگان سئو مانند all in one seo pack  و yoast seo یکی از بهترین سیستم های مدیریت محتوا از لحاظ سئو را در اختیار داشته باشید. در رابطه با این دو افزونه در آینده مقالاتی منتشر خواهیم نمود.

دیگر سیستم مدیریت محتوای محبوب، جوملا نام دارد. در جوملا اصول اولیه سئو رعایت شده و بصورت پیش فرض سئو مناسبی دارد و البته می توان با چند افزونه آن را تقویت کرد. اما مشکلی که در جوملا وجود دارد این است که اگر اصولی از این سیستم بهره نبریم لینک های مضاعف بسیاری در سایت بوجود می آید که ممکن است به سلامت سایت لطمه بزنند.

سخن پایانی

در مجموع اگر سایت خود را طراحی نکرده اید بهتر است از سیستم نظیر وردپرس بهرمند گردید که سئو دقیق تری دارد . اما اگر سایت شما طراحی شده است نگران نباشید، با سپردن سایت خود به تیم 7سئو، ما تمامی خطاها و نقص های وب سایت را رفع می نماییم. کافیست با ما تماس بگیرید.

نظر یا سوال شما