آموزش نسخه جدید وبمستر تولز گوگل – قسمت دوم

آموزش نسخه جدید وبمستر تولز گوگل – قسمت دوم

در قسمت قبل، به معرفی دو بخش اساسی نسخه جدید وبمستر تولز گوگل پرداختیم . در این قسمت به بررسی ادامه بخش ها و توضیحاتی در رابطه با هر بخش می پردازیم تا بتوانیم از این ابزار در بهینه سازی سئو سایت خود بهرمند شویم.

Sitemaps

این بخش از قسمت status مجزا است و در منوی سمت چپ قابل انتخاب است. برای معرفی نقشه سایت به گوگل می توانید از این بخش بهرمند شوید. همچنین وجود داشتن یک بخش مجزا برای نقشه سایت، نشان از اهمیت نقشه سایت در نتایج جستجوهای گوگل است. کار با این بخش آسان است و از توضیح دادن صرف نظر می کنیم

 

url inspection

این بخش یکی از امکانات جدید گوگل است . با انتخاب این بخش و وارد کردن یک لینک از وب سایت، گوگل بررسی می کند که آیا این لینک در گوگل ایندکس شده است یا خیر؟ اگر ایندکس نشده باشد احتمالا در آینده می توانید درخواست ایندکس آن را ثبت نمایید چرا که در حال حاضر در این صفحه اینچنین امکانی وجود ندارد. همچنین جزئیاتی در رابطه با اینکه این لینک در نقشه سایت وجود دارد یا خیر نیز مشاهده خواهید نمود. در کنار موارد بالا می توانید جزئیات در رابطه با آخرین بررسی توسط خزنده گوگل نیز ببینید.

 

چه چیزهایی در آینده به نسخه جدید وبمستر اضافه می شود؟

گوگل در نسخه جدید خود بسیاری از بخش هاس نسخه قبل را پوشش داده است. همچنین از لحاظ عملکرد نیز بهبودهایی داشته است. اما قسمت هایی نظیر لینک های داخلی و لینک های وارد شده به سایت و همچنین بخش های مربوط به امنیت هنوز در نسخه جدید دیده نمی شوند که انتظار می رود گوگل آنها را نیز اضافه کند. همچنین احتمال می رود گوگل ویژگی های شگفت آوری نیز که برای سئو سایت مفید باشد در اختیار کاربران قرار می دهد تا وجه تمایز نسخه جدید و نسخه قدیم خود باشد.

برای اینکه بفهمیم گوگل در نظر دارد چه چیزهایی به این نسخه می افزاید، باید صبر داشته باشیم. همچنین گوگل در بخش از منو از کاربران درخواست کرده فیدبک خود را از پنل جدید برای آنها ارسال کنند تا به گوگل در بهبود این سیستم کمک کند.

نظر یا سوال شما