آموزش Keyword Explorer سایت moz

آموزش Keyword Explorer  سایت moz

در مقالات سئو سایت قبلی به خدمات keyword explorer  اشاره جزئی داشتیم. در این مقاله می خواهیم به بررسی کامل این موضوع بپردازیم و آموزش Keyword Explorer سایت moz را بصورت کامل تشریح نماییم. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که خودتان مشغول سئو هستید و میخواهید از مقالات رایگان ما بهرمند شوید، این مقاله را دنبال کنید.

 

Keyword Explorer  چیست

Keyword Explorer   که ترجمه فارسی آن کاوشگر کلمات کلیدی است، در واقع به مهمترین پایه سئو می پردازد. جایی که شما باید برای شروع سئو یک سایت و یا یک صفحه خاص از سایت خود، ابتدا باید بدانید مهمترین و پرکاربردترین کلمات کدامند. سپس با توجه به کلمات سایت خود، اقدام به سئو نمایید.

احتمالا سایتهای زیادی در این زمینه دیده اید و از آنها بهرمند شده اید.برای مثال ممکن است از google trends استفاده کرده باشید. اما اطلاعات و پردازش هایی که سایت moz با این ابزار در اختیار شما قرار می دهد، کامل است و می تواند کمک شایانی به شما کند. البته این موضوع را نیز نباید فراموش کنید که سایتهای فارسی زبان تنها کمتر از یک درصد سایتهای اینترنتی را در بر گرفته اند و این یعنی خیلی کم. طبیعی است که سایتهای آنالیز کلمات کلیدی در رابطه با کلمات فارسی گاها دچار اشتباهاتی باشند . اگرچه سایت moz با توجه به تجربیات گروه 7سئو نقص خاصی در این مورد نداشته است . اما ممکن است در وب سایتهای دیگر با این مشکل مواجه شوید.

بنظر می رسد توضیحات کافی داده باشیم. بهتر است سراغ مرحله اول آموزش برویم. ابتدا شما باید سایت moz را باز کنید و در آن ثبت نام نمایید. ثبت نام اولیه رایگان است و با یک ایمیل امکان پذیر است. پس از ثبت نام و ورود به سایت، از منوی بالا، free seo tools  را انتخاب کنید. سپس به سراغ keyword explorer بروید.

 

نحوه کار با keyword explorer

این بخش به نحوی طراحی شده است که استفاده از آن نسبتا آسان است. یک فیلد بزرگ در بالای صفحه مشاهده می کنید که باید کلمه کلیدی اصلی خود را در آنجا تایپ کنید. مثلا ما از عبارت سئو تضمینی و یا کلمه سئو استفاده می کنیم. اگر سایت شما چند موضوعه است بهتر است برای هر موضوع بصورت جداگانه به بررسی کلمات بپردازید. پس از تایپ کلمه کلیدی خود، بر روی کلید کنار فیلد کلیک کنید.

در عرض چند ثانیه به مرحله بعد خواهید رفت و اطلاعات کاملی از کلمه کلیدی خود خواهید دید. با توجه به طولانی شدن توضیحات، ادامه مقاله را به بخش بعد موکول می کنیم که در دو روز آینده منتشر می شود. اگرچه درک این بخش برای سئوکار ها آسان است، اما ما سعی بر این داریم تا همه چیز به ساده ترین شکل در بیاید تا همه مخاطبان بتوانند از آن برای سئو سایت خود بهرمند شوند.

 

نظر یا سوال شما