آنالیز رقبای سایت از نظر سئو

در بین وب سایت هایی که در فضای اینترنت وجود دارند رقابت زیادی برای قرار گرفتن در جایگاه های بالای گوگل وجود دارد.این رقابت در بین وب سایت هایی که در صفحه اول گوگل هستند و فعالیت بیشتری روی سایتشان دارند شدیدتر است.در این مرحله سئو سایت نقش مهمی را ایفا میکند.

در ادامه این مقاله به بررسی فاکتور هایی خواهیم پرداخت که با آن ها میتوانید وب سایت خود را با رقبایتان مقایسه کنید.

 

محتوا:

تاثیر بسیار زیاد محتوا بر سئو سایت بر هیچ کس پوشیده نیست.تقریبا میتوان گفت محتوا مهم ترین فاکتور سئو است که لازم است برای عقب نماندن از رقبایتان،در این فاکتور از آن ها پیشی بگیرید.

تعداد صفحات ایندکس شده سایت ها را میتوان با سرچ این عبارت در گوگل به دست آورد:

site:7seo.ir

البته این کار فقط تعداد صفحات ایندکس شده را به شما نشان خواهد داد و ممکن است در بعضی از وب سایت ها از tag های زیادی در مطالب استفاده شود و تعداد صفحات را چند برابر نشان دهد.قدرت محتوایی هر وب سایت به میزان تعداد صفحات مفید آن وب سایت بستگی دارد.

 

سرعت لود سایت:

در مورد سرعت لود نیاز نیست حساسیت بیش از حد نشان دهید و همین که از مقدار میانگین سرعت لود سایت ها بالاتر باشید کفایت میکند.اما در رقابت های شدید در صفحه اول گوگل سرعت لود میتواند فاکتور مهمی باشد.

یکی از بهترین ابزار ها برای بررسی سرعت لود وب سایت https://gtmetrix.com است.

آنالیز رقبا در سئو

البته این وب سایت از سرور هایی در خارج از کشور سرعت لود سایت ها را میسنجد که ممکن است اگر هاست ایران داشته باشید سرعت لود شما را مطلوب نشان ندهد.برای آنالیز بهتر سعی کنید سرعت لود را از سرور کشور های مختلف تست کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

بک لینک:

در مورد تولید محتوا و سرعت لود سایت تقریبا تمامی موارد واضح و شفاف است و میتوان به راحتی با رقبا رقابت کرد.اما در مورد بک لینک شرایط سخت تر است و نیاز است کار بیشتر و آنالیز دقیق تری انجام شود.در مرحله اول لازم است بدانید رقبایتان چه تعداد بک لینک دارند.برای پیدا کردن تعداد و آدرس لینک سایت ها میتوانید از وب سایت https://www.ranksignals.com   استفاده کنید.کافی است در این وب سایت ثبت نام کنید و آدرس هر سایتی را که میخواهید وارد کرده و بک لینک های آن وب سایت برای شما نمایش داده خواهد شد.البته هیچ ابزار آنالیز بک لینکی نمیتواند دقیق عمل کند و نتایج ابزارهای مختلف میتوانند تفاوت زیادی با یکدیگر داشته باشند.اما ابزار موجود در وب سایت رنک سیگنال بهترین عملکرد را در در مقایسه با دیگر وب سایت ها دارد.

پس از پیدا کردن لینک های رقبایتان میتوانید به راحتی تمامی وب سایت هایی که قابل لینک گذاری هستند را استفاده کنید تا در این فاکتور از رقبایتان عقب نمانید.به این مورد توجه داشته باشید که لینک سازی باید با اصول و قواعد خودش انجام شود که در دیگر مقالات سایت به توضیح کامل آن پرداخته ایم.

 

این سه فاکتور از جمله مهم ترین فاکتور هایی هستند که میتوانید وب سایت خودتان را با رقبا مقایسه کرده و ضعف های خود را برطرف کنید.مابقی فاکتور ها از جمله تاریخ شروع فعالیت سایت فاکتور هایی هستند که از کنترل ما خارج هستند و نمیتوانیم در مورد آن ها کار خاصی انجام دهیم.

نظر یا سوال شما