اصول اولیه و فلسفه سئو چیست

سئوکاران و وب مسترها،به روش های مختلفی سئو را انجام میدهند که ممکن است خیلی از این روش ها به هم شباهتی نداشته باشند.در واقع به روش های مختلفی میتوان یک وب سایت را سئو کرد که البته با همه ی این روش ها نتیجه گرفتن به صورت دائمی نخواهد بود و ممکن است در بعضی از روش های سئو بعد از مدتی شاهد افت جایگاه در گوگل و یا حتی جریمه شدن سایت توسط گوگل باشیم.

در این مقاله میخواهیم به بررسی اصول سئو که توسط گوگل معرفی شده بپردازیم.تمامی روش های سئو با توجه به اصول و قوائد اصلی گوگل تنظیم شده اند.

 

سئو بر پایه محتوا و رفع نیاز کاربران:

 

هدف اصلی گوگل از آپدیت الگوریتم هایش و قرار دادن معیار هایی که ما کار کردن با آن معیار ها را سئو می نامیم،این است که وب سایتی را در نتایج بالاتر قرار بدهد که بهترین محتوا را داشته باشد.تمامی فاکتور های سئو از جمله بک لینک،شبکه های اجتماعی،ریپورتاژ و ... برای این هستند که ما به گوگل نشان دهیم محتوای سایت ما نسبت به سایت های دیگر بهتر است و ما را در نتایج بالاتر نشان دهد.

 

در اینجا یک سوال مطرح میشود که اصولا محتوای بهتر از نظر گوگل چه محتوایی است؟

 

گوگل به زیاد یا کم بودن محتوا اهمیت زیادی نمیدهد.برای گوگل مهم این است که کاربران با توجه به عبارتی که جستجو میکنند بتوانند در وب سایت ها به چیزی که میخواهند برسند و نیازشان برطرف شود.در واقع محتوایی خوب است که بتواند نیاز کاربران را به صورت کامل برطرف کند.این محتوا میتواند یک مقاله علمی کامل و جامع باشد و یا میتواند یک لیست خلاصه از قیمت انواع محصولات.باید دقت کرد که در موضوعات مختلف معنای محتوای خوب کاملا متفاوت است و نباید از سایتی الگو برداری کرد که اصلا موضوع کاری آن سایت به سایت ما ربطی ندارد.

 

اصول سئو چیست

 

چگونه فاکتورهایی مثل بک لینک و ویپورتاژ میتوانند به گوگل نشان دهند که کدام محتوا بهتر است؟

 

در واقع این فاکتورها مواردی هستند که به ربات های گوگل کمک میکنند بهترین محتوا را تشخیص دهد.در اینجا اصول سئو هیچ تغییری نمیکند.به بیان ساده تر گوگل میگوید مطلب و یا محتوا و یا خدماتی بهتر است که دیگر وب سایت ها آن ها را کپی کنند و در وب سایت خود قرار دهند و به سایت ارائه دهنده این محتوا یا خدمات به عنوان منبع لینک دهند.به این دلیل است که تعداد و کیفیت بک لینک میتواند شما را در رتبه بهتری از نتایج گوگل قرار دهد.عملکرد ریپورتاژ و شبکه های اجتماعی هم به همین صورت است و گوگل وب سایتی را مفید میداند که در شبکه های اجتماعی بین کاربران انتشار یابد و همه از مطالب و خدمات آن وب سایت استقبال کنند.

در صورتی که سوالی در مورد اصول سئو سایت دارید میتوانید در بخش کامنت ها مطرح کنید.در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.

نظر یا سوال شما