بالا آمدن رتبه سایت در گوگل

بالا بردن رتبه سایت در گوگل (ارتقاء رنکینگ گوگل)

بالا آمدن رتبه سایت در گوگل مهمترین هدف هر وبمستری است. رسیدن به این رتبه نیازمند تلاش و داشتن صبر زیاد است. داشتن رتبه مناسب در گوگل به معنای این است که سایت شما ترافیک فراوانی خواهد داشت و کاربران بسیاری از سایت شما بازدید خواهند کرد. همین موضوع سبب بالارفتن میزان مشتریات شما و درنهایت افزایش اعتبار و سود تجارت شما می شود. در مقاله امروز 7سئو به بررسی روش های ارتقای رتبه سایت شما در گوگل می پردازیم.

بالا آمدن رتبه سایت در گوگل

نحوه بالا آمدن سایت در گوگل

موتورهای جستجوی گوگل تنها موتورهای جستجو در دنیا نیستند. به عبارت دیگر اگر شما صاحب یک سایت باشید، کاربران میتوانند با واردکردن آدرس سایت، بدون استفاده از گوگل از سایت شما بازدید کنند. پس مزیت گوگل چیست؟

گوگل محبوبترین موتور جستجو در دنیاست. طبق آمار کاربرانی که روزانه از موتورهای جستجوی گوگل استفاده میکنند بسیار بیشتر از موتورهای جستجوی دیگر نظیر بینگ و یاهو است. مزیت دیگر گوگل الگوریتم های بسیار کاربردی و باهوش آن است. ربات های گوگل بصورت روزانه از میلیاردها سایت بازدید میکنند و همواره سعی میکنند برای هرکلمه کلیدی بهترین وبسایت را به کاربران خود نمایش دهند. پس مهمترین کاری که موتورهای جستجوی گوگل انجام میدهند رتبه بندی سایت هاست. اگر شما میخواهید رتبه سایت در گوگل را تعیین کنید باید بدانید که الگوریتم های جدید گوگل چه نکاتی را مهم میدانند و از چه نوع سایت هایی بیزار هستند. به این ترتیب میتوانید برای بالا آمدن سایت در گوگل بهترین تصمیم را بگیرید.

بالا آمدن رتبه سایت در گوگل

روش های بالا آمدن سایت در صفحه اول گوگل

شرکت گوگل اصول کلی سئو را برای افزایش رتبه در گوگل تعیین کرده است. برای وبسایت های تازه تاسیس روش های پیاده سازی سئو شباهت هایی با هم دارد. اما اگر شما اصول اولیه سئو را در سایت خود انجام داده اید ولی بازهم رتبه دلخواه خود را کسب نمیکنید باید با یک سئوکار حرفه ای مشورت کنید. در ادامه ما روش های بالا آمدن سایت در صفحه اول گوگل را توضیح داده ایم. با انجام این موارد بخش مهمی از سئو سایت را قورت داده اید و میتوانید تا حد زیادی از صفحه اول گوگل خیالتان راحت باشد.

محتوای مناسب

ایجاد محتوای مناسب و جدید برای موتورهای جستجو بسیار جذاب است. محتوای منحصر به فرد و به روز سبب میشود که وبسایت شما نزد ربات های گوگل بسیار محبوب شود. این موضوع تا حدی مهم است که شرکت گوگل یک الگوریتم جداگانه به نام الگوریتم  Freshness برای گلچین کردن سایت های بروز راه اندازی کرده است. بنابراین تولید محتوا یک نکته کلیدی در ارتقای رتبه در گوگل است اما باید توجه داشته باشید که این موضوع طاقت فرسا و زمان براست. سعی کنید صبر و حوصله زیادی داشته باشید. چون ممکن است یک محتوای خوب تاثیر خود را در کوتاه مدت نشان دهد. بطور معمول بین 3 تا 6 ماه برای ایجاد تاثیر محتوا زمان لازم است. برای بالا آمدن رتبه سایت در گوگل آرامش خود را حفظ کنید و ایجاد محتوای مفید و کاربرپسند را فراموش نکنید.

 توجه به مخاطب

مهمترین سرمایه شرکت گوگل کاربرانش هستند. اعتماد و رضایت کاربران یک سایت از هرچیزی برای گوگل مهمتر است. حتی اگر سایتی از لحاظ سئو چندان قوی نباشد اگر بازدید کنندگان زیادی داشته باشد در نزد گوگل جایگاه ویژه ای خواهد داشت. رعایت UX در سایت و استفاده از عنوان ها و توضیحات متای مناسب موجب افزایش زمان حضور کاربران در سایت خواهد شد. به این ترتیب نرخ کلیک نیز بالاتر خواهد رفت. پس همیشه نیاز کاربران را درنظر داشته باشید. چون با محبوبیت نزد کاربران در نزد گوگل نیز محبوب خواهید بود. 

سرعت سایت

بالا بودن سرعت سایت هم برای مخاطبین و هم برای ربات های گوگل مهم است و در بهبود سئو سایت نیز تاثیر زیادی دارد. اگر سرعت لود سایت پایین باشد کاربر احساس میکند که وقتش تلف شده و به سرعت دکمه برگشت را کلیک میکند. دنیای امروز دنیای سرعت است پس سعی کنید سرعت لود سایت خود را بالا ببرید. البته افزایش سرعت لود سایت به موارد مختلفی بستگی دارد ما نیز در مقاله ای جداگانه روش های افزایش سرعت لود سایت را توضیح داده ایم.

 

لینک های خارجی

دریافت لینک های خارجی یا همان external link یکی از موارد بسیار مهم برای ارتقای رتبه سایت در گوگل محسوب میشود. وبسایتی که بک لینک های زیادی از سایت های معتبر دریافت کند نزد گوگل بعنوان وبسایت مرجع شناخته می شوند و جایگاه مناسبی را نیز کسب میکنند. ربات های گوگل بک لینک های دریافتی شما را بررسی میکنند تا روشن شود که چه سایت هایی و با چه کلید واژه هایی به سایت شما بک لینک داده اند. توجه کنید که دریافت بک لینک از سایت های غیر معتبر میتواند موجب پنالتی شدن وبسایت شود. شما میتوانید لیست بک لینک های دریافتی وبسایت خود را در سرچ کنسول سایت خود مشاهده کنید.

 

لینک های داخلی

لینک های داخلی (Internal Links ) به منزله پلی هستند که باعث خزش بیشتر موتورهای جستجو در سایت شما می شوند. وقتی ربات های گوگل به یک صفحه از سایت شما سر میزنند باید با استفاده از لینک های داخلی آنها را به بخش های دیگر سایت خود هدایت کند. به این ترتیب صفحات سایت شما مرتب ایندکس می شوند و چیزی از قلم نمی افتد. برای بالا آمدن رتبه سایت در گوگل حتما لینک سازی داخلی را در سایت خود رعایت کنید و آن را دست کم نگیرید.

بالا آمدن رتبه سایت در گوگل

خاصیت  Readability  

Readability یا خوانایی مطالب در نزد ربات های گوگل اهمیت خاصی دارد. بهبود خوانایی مطالب برای ربات های گوگل مهم است. موتورهای جستجوی گوگل با استفاده از الگوریتم های خاصی میزان خوانایی مطالب را بررسی میکنند. پس خوانایی مطالب در رتبه سایت موثر است. کسانی که از وردپرس برای سایت خود استفاده میکنند میتوانند با نصب افزونه های مربوطه میزان خوانایی مطالب خود را بررسی کنند تا محتوای تولید شده از هر لحاظ استاندارد باشد.

بانس ریت

قانون مهم بعدی این است که نرخ خروج کاربران ( بانس ریت ) را کاهش دهید. در حقیقت شما باید تکنیک هایی را بکار ببرید که زمان حضور کاربر را در سایت خود افزایش دهید و کاربران را ترغیب کنید که از بخش های دیگر سایت شما بازدید کنند. اجرای صحیح UX ( تجربه کاربری ) ، عنوان های مناسب و محتوای مفید باعث میشود که کاربران به سایت شما اعتماد کنند و از بخش های دیگر سایت بازدید کنند. به این ترتیب رتبه شما در گوگل رشد خوبی خواهد داشت.

 

شبکه های اجتماعی

فعالیت در شبکه های اجتماعی یا همان Social Signals تاثیر زیادی بر محبوبیت شما در نزد گوگل دارد. گوگل آیکون های شبکه های اجتماعی را در سایت شما بررسی میکند و میزان بازخود مطالب شما در این شبکه ها را زیر نظر دارد. برای بالا آمدن رتبه سایت در گوگل و بهبود سئو، شبکه های اجتماعی خود را فعال کنید.

بالا آمدن رتبه سایت در گوگل

گروه 7سئو با انجام سئو تضمینی ارتقای رتبه سایت و صفحه اول گوگل را برای شما تضمین میکند. کافی است با ما تماس بگیرید.

 

✅برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل باید چکار کرد؟

برای افزایش رتبه سایت نیاز به مجموعه ای از فعالیت هاست.مثل کار روی شبکه های اجتماعی،نوشتن محتوای مناسب برای سایت،لینک سازی مناسب،آپدیت منظم سایت و بهینه سازی کد های سایت.تمامی این موارد به صورت رایگان در وبسایت آموزش داده شده.

✅افزایش رتبه سایت در گوگل چقدر زمان میبرد؟

معمولا 1 ماه بعد از شروع کار روی سایت،افزایش رتبه را مشاهده خواهیم کرد.تا هر زمان که روی سایت فعالیت مفید انجام شود،این افزایش رتبه به صورت مداوم ادامه خواهد داشت.

✅آیا میتوان رتبه 1 گوگل را بدست آورد؟

برای بدست آوردن دتبه 1 گوگل نیاز به فعالیت زیاد روی سایت داریم.بستگی به رقابت هر کلمه ممکن است زمان های متفاوتی نیاز باشد تا یک عبارت به رتبه یک گوگل برسد.

✅برای افزایش رتبه سایت در گوگل چقدر هزینه نیاز است؟

کاملا بستگی به این موضوع دارد که شما بخواهید در چند عبارت کلیدی فعالیت کنید و هر عبارت چقدر رقابت داشته باشد.معمولا هزینه سئو به نسبت درآمدی که از نتیجه آن حاصل میشود بسیار ناچیز است.

نظر یا سوال شما