بررسی و آنالیز سئو سایت

برای بررسی سئو هر وب سایتی باید به سراغ مهم ترین فاکتور های سئو رفت و آن ها را بررسی کرد.سئو یک موضوع رقابتی و مقایسه ای است و سخت میتوان یک سایت را بدون مقایسه با وب سایت دیگر از نظر سئو بررسی کرد.ما در این مقاله به چگونگی بررسی و مقایسه دو وب سایت از نظر قدرت سئو خواهیم پرداخت.

 

بررسی سرعت لود سایت:

 

یکی از فاکتور های مهم سئو سایت،سرعت لود سایت است.سرعت لود سایت باید پایین تر از میزان استاندارد جهانی باشد.برای مقایسه سرعت لود سایت خود با دیگر وب سایت ها میتوانید از این وب سایت کمک بگیرید.

https://gtmetrix.com

 

بررسی تعداد صفحات ایندکس شده:

 

تعداد صفحات ایندکس شده هر سایت در گوگل از اهمیت زیادی برخوردار است.البته این موضوع همیشه نمیتواند دلیل بر بهتر بودن سئو یک سایت باشد.ممکن است یک وب سایت تعداد صفحات زیادی داشته باشد و این صفحات از ارزش زیادی برخوردار نباشد.طبیعتا چنین سایتی از یک سایت که صفحات کمتر ولی با کیفیت دارد رتبه پایین تری خواهد داشت.

در رتبه بندی کلمات کلیدی مهم این است که تعداد صفحات با کیفیت و مرتبط با موضوع سایت چه تعدادی است.مثلا اگر شما یک وب سایت با موضوع تور های گردشگری داشته باشید و در این موضوع خیلی قوی باشید،با داشتن یک صفحه با موضوع سئو در سایت قطعا نتیجه ای نخواهید گرفت.دلیل این موضوع اول به این مسئله برمیگردد که گوگل سایت شما را با موضوع تور شناخته و با موضوعات دیگر به سایت شما به راحتی رتبه نخواهد داد و دلیل دیگر این اتفاق تعداد کم صفحات موضوع سئو است که باعث میشود گوگل تشخیص دهد سایت شما در موضوع سئو کامل نیست.

بررسی سئو سایت

بررسی روند آپدیت مطالب سایت:

 

گوگل به سایت هایی علاقه بیشتری دارد که همیشه مطالب آن ها آپدیت میشوند.اینکه سایت شما تعداد زیادی صفحات مهم و پربازدید داشته باشد قطعا نشان از قدرتمند بودن سئو سایت شما است.ولی اگر سایت پس از مدتی آپدیت نشود رفته رفته در گوگل افت خواهید کرد و جایگاه هایتان را از دست میدهید.اصولا سایتی در سئو روند پیشرفت بهتری خواهد داشت که مطالبش بیشتر آپدیت شود.

در مورد آپدیت مطالب میتوانید با فعال کردن بخش کامنت های سایت به آپدیت بهتر سایت کمک کنید.

 

بررسی لینک دهی داخلی سایت:

 

لینک دهی یکی از فاکتور های سئو است که باید با دقت انجام شود.بین صفحات سایت باید با کلمات مناسب لینک دهی داخلی انجام شود.مثلا در یک وب سایت با موضوع سئو باید کلمه سئو را به صفحه ای که میخواهیم در گوگل با این کلمه رتبه بگیرد لینک دهیم.باید دقت کنیم که تمامی لینک های سایت نباید به یک صفحه و با یک عبارت خاص باشد و لینک های سایت باید بین صفحات مختلف و با کلمات مختلف داده شود.

 

بررسی لینک دهی خارجی سایت:

 

تعداد لینک های خارجی یک سایت میزان قدرت سئو را مشخص نمیکند.بلکه تعداد لینک های مفید و با کیفیت یک سایت است که میتواند معیار مناسبی برای تشخیص قدرت سئو سایت باشد.لینک های خارجی باید از وب سایت هایی با موضوعات مرتبط گرفته شده باشد و این لینک ها به صورت دائمی باشند و پس از مدتی از بین نروند.

برای بررسی لینک های خارجی هر وب سایت میتوانید از این سایت کمک بگیرید.

https://www.ranksignals.com/tools/backlinks

نظر یا سوال شما