بهبود سئو سایت در گوگل

بهبود سئو سایت در گوگل

چگونه به بهبود سئو سایت خود بپردازیم؟

در این مقاله در چند راهکار کوتاه، به شما می آموزیم چگونه به بهبود سئو سایت خود بپردازید. البته اگر بخواهید وضعیت سئو سایت خود را بصورت حرفه ای بهبود دهید، نیاز به استفاده از تجربیات افراد متخصص در سئو سایت دارید. اما با آموزشهای زیر می توانید تا حدودی به بهبود سئو سایت خود کمک کنید. ما در چند گام زیر به مواردی اشاره خواهیم کرد.

 

بهبود سئو سایت

گام اول – عنوان های سایت خود را اصلاح کنید

عنوان سایت، همان چیزی است که در بالای مرورگر نمایش داده می شود. تصحیح عنوان سایت باید به نحوی باشد که کلمات کلیدی مرتبط با سئو سایت را در آن استفاده کنیم. علاوه بر آن به نوعی کاربرپسند نیز باشد تا مخاطب با دیدن آن جذب گردد. در نظر داشته باشید عنوان سایت محدودیت 64 کارکتری دارد و نباید بیش از حد باشد. داشتن تایتل یا همان عنوان مناسب یکی از مهمترین گزینه ها برای بهبود سئو سایت است.

گام دوم – تگ های سرتیتر یا هدینگ ها را اصلاح کنید

منظور از هدینگ یا سرتیتر، همان تگ های h1, h2,h3,... است که احتمالا با آنها آشنا هستید. برخی افراد از این تگ ها برای بزرگتر کردن برخی متن ها استفاده می کنند که این کار اشتباه است. استفاده از این تگ ها برای معرفی تیترهای سایت به گوگل و البته مخاطبان است و به همین دلیل کمی بزرگتر از متن های دیگر هستند. همچنین به نکات زیر در رابطه با هدینگ ها توجه کافی داشته باشید:

1- هر صفحه تنها یک تگ h1  داشته باشد.

2- تگ h1 در رابطه با موضوع اصلی صفحه باشد.

3- تگ h2 برای معرفی زیر عنوان های اصلی بکار می رود و محدودیت تعداد ندارد

4 – بهتر است تگ های h2 و h3 و h4 به نحوی استفاده شوند که زیر مجموعه یکدیگر قرار دیگر گیرند. البته رعایت این موضوع کمی دشوار است.

5 – از کلمات کلیدی در هدرها استفاده نمایید. البته این موضوع نباید طوری باشد که مستقیما کلمه کلیدی مورد استفاده قرار گیرد.

 

گام سوم – سرعت سایت خود را بالا ببرید

در رابطه با افزایش سرعت بارگذاری سایت بارها و بارها مقالاتی منتشر کرده ایم و اهمیت زیادی دارند. برای کسب اطلاعات کامل از نحوه بهبود سئو سایت با افزایش سرعت سایت، می توانید مقاله آموزش سایت gtmetrix را مطالعه نمایید.

 

گام چهارم – تصاویر را بهینه سازی کنید

یکی از موضوعات مهم در سئو سایت، بهینه سازی تصاویر است. بهینه سازی تصاویر خود شامل چند بخش می شود که در زیر به آنها اشاره خواهیم نمود

1- تصاویر را در اندازه ای که نیاز است استفاده کنید و نه بزرگتر. استفاده از تصاویر سایز بزرگ باعث افزایش حجم صفحه شما می شود و مدت زمان بارگذاری را افزایش می دهد.

2 – تصاویر را فشرده کنید. با فشرده سازی تصویر، پیکسل های اضافه حذف شده و بدون افت کیفیت، حجم تصاویر به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا می کند. برای فشرده سازی تصاویر می توانید از وب سایت tinypng.com  استفاده نمایید. البته اگر میخواهید از این وب سایت برای بهبود سئو سایت خود بهره ببرید نیاز به یکی از نرم افزارهای تحریم شکن خواهید داشت.

3 – برای تصاویر ویژگی های alt  و title تعریف کنید. این کار باعث می شود موتور جستجو، بهتر تصاویر شما را شناسایی کند و علاوه بر تاثیر مستقیم در سئو سایت برای نتایج وب ، در نتایج تصاویر گوگل نیز ورودی مطلوبی پیدا کنید.

در مقاله فوق سعی بر این داشتیم راههای کلی بهبود سئو سایت را بیان نماییم . اما در نظر داشته باشید سئو سایت، موضوع نسبتا حساسی است و اگر تجربه کافی در این امر ندارید، این کار را به یک سئوکار حرفه ای بسپارید.

تیم متخصص سئو و بهینه سازی سایت 7سئو، آماده ارائه خدمات سئو به شما عزیزان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با گروه 7سئو تماس حاصل نمایید.

نظر یا سوال شما