تغییرات جدید گوگل چیست – آپدیت هسته گوگل در آگوست 2018

تغییرات جدید گوگل چیست – آپدیت هسته گوگل در آگوست 2018

چند روزی است که خبرهایی مبنی بر تغییرات اساسی در هسته گوگل به گوش می رسد و جایگاه بسیاری از وب سایتها با توجه به این تغییرات آگوست در هسته الگویتم گوگل، دچار افت و یا بهبود جایگاه سایت خود شده اند. حال با این تغییرات، کارشناسان سئو بسیاری بر روی این آپدیت تمرکز کرده اند تا بفهمند که گوگل چه فاکتورهای جدیدی برای رتبه بندی نتایج استفاده کرده است. ما در این مقاله به بررسی این موضوع و بیانات برخی افراد در رابطه با این موضوع پرداخته ایم.

آیا تغییرات جدید گوگل کامل شده است؟

این تغییرات که از ابتدای آگوست 2018 یعنی حدود 3 روز پیش (9 مرداد) آغاز شده است، همچنان در حال انجام است و کامل نشده است. به نقل از وب سایتهای معتبر در زمینه بررسی نتایج گوگل، این تغییرات طی چند روز آینده همچنان ادامه خواهد داشت.

چه تغییراتی در الگوریتم بوجود آمده است؟

با توجه به اینکه این تغییرات در هسته گوگل، بتازگی انجام شده است، هنوز تفسیر دقیقی از علت و تغییرات بوجود آمده بدست نیامده است. اما گمانه زنی ها بیشتر روی این موضوع است که گوگل، بیشتر از قبل بر روی کیفیت محتوا تاکید دارد. همچنین برخی نیز می گویند، سرعت بارگذاری وب سایتها نیز در این تغییرات وسیع بی نتیجه نبوده است.

اگر افت رتبه داشته ایم باید چکار کنیم؟

بسیاری از وب سایتها، دارای افت رتبه فاحش بوده اند. برخی نیز دارای افت چند پله ای در نتایج گوگل بودند. اگر نگران سئو سایت خود هستید ، باید این تغییرات را جدی بگیرید. البته به نقل از وب سایتهای متخصص سئو و بهینه سازی سایت، فعلا از تغییر دادن در وب سایت خود دست نگه دارید تا ببینید در پایان تغییرات الگوریتم های گوگل، چه جایگاهی خواهید داشت. ضمن اینکه بطور دقیق مشخص شود گوگل بر چه چیزی تاکید بیشتری داشته است. ما در ادامه سعی می کنیم تغییرات را بصورت ساده و روان برای شما منتشر کنیم تا شاهد افت سئو سایت خود نباشید.

 

نظر یا سوال شما