رقص گوگل

رقص گوگل یا Google Dance

اگر برای اولین بار است که این عبارت را می شنوید احتمالا فکر میکنید نوعی جشن و مراسم است که توسط گوگل برگزار می شود اما این گونه نیست. رقص گوگل یا Google Dance مفهومی است که هنوز بسیاری از وبمسترها با آن آشنایی ندارند. اگر میخواهید با این ویژگی جذاب گوگل آشنا شوید با 7سئو همراه باشید.

 شاید تا بحال برایتان پیش آمده باشد محتوای خوبی ایجاد کرده اید و محتوای جدید شما به یکباره به صفحه اول گوگل می رسد اما بعد از مدتی بصورت ناگهانی رتبه آن افت می کند. اگر با گوگل دنس آشنایی نداشته باشید احتمالا فکر میکنید گوگل به شما اهمیت نمی دهد و به روش های سئو کلاه سیاه فکر می کنید.

google-dance

رقص گوگل یا گوگل دنس چیست؟

یکی از حیاتی ترین وظایف ربات های گوگل رتبه وب سایت ها است. این رتبه بندی در مرحله اول با توجه به سئو داخلی انجام می شود و بعد از آن به هر سایتی یک امتیاز تعلق میگیرد. حال اگر چند وبسایت امتیاز یکسانی کسب کردند چطور؟ تکلیف سایت هایی که بتازگی محتوای خوبی تولید کرده اند اما در حال حاضر رتبه مناسبی ندارند چیست؟

برای حل این مشکل ربات های گوگل از ویژگی رقص گوگل استفاده میکنند. Google Dance روشی است که گوگل در رتبه بندی وبسایت ها بازنگری می کند و به بازسازی بدنه صفحه جستجوی خود میپردازد تا بهترین رتبه بندی را انجام داده باشد. گوگل دنس برای اولین بار در سال 2003 توسط گوگل به کار گرفته شد و بعد از مشاهده نتایج خوب آن در سال 2015 بطور رسمی امتیاز آن برای گوگل به ثبت رسید.

بعضی از کارشناسان رقص گوگل را یک الگوریتم جداگانه در گوگل محسوب میکنند و برخی دیگر آن را بخشی از بدنه اصلی ربات های جستجو میدانند. ولی دانستن این موارد کمکی به شما نمیکند. تنها چیزی که مهم است این است که این ویژگی گوگل را به خوبی بشناسید و خود را برای آن آماده کنید و بهینه سازی سایت حود را به خوبی انجام دهید.

google-dance-

نحوه عملکرد Google Dance

نحوه اجرای گوگل دنس به این صورت است که موتورهای جستجو به یک صفحه یا یک محتوا بصورت موقتی و ناگهانی رتبه خوبی میدهند تا در معرض دید کاربران قرار گیرد. این دوره زیاد طول نمیکشد و معمولا بعد از چند ثانیه یا چند روز همه چیز به حالت عادی برمیگردد. در طول مدت رقص گوگل، بازخورد کاربران نسبت به آن صفحه یا وبسایت به دقت زیر نظر گوگل دارد و رفتارهای مثبت و منفی کاربران نسبت به آن سایت ثبت می شود.

اگر متوجه شدید که وبسایت شما تحت گوگل دنس قرار گرفته ارامش خود را حفط کنید. بهترین کار در این زمان این است که به تولید محتوای مناسب ادامه دهید و اگر بعد از مدتی رتبه شما دوباره نزول کرد اعتماد به نفس خود را حفظ کنید. هدف گوگل از این کار این است که نظرات کاربران را نسبت به یک محتوا بداند و صورتی که بازخورد مناسبی داشته باشد امتیاز بیشتری به آن بدهد.

این موضوع بخصوص در مواقعی که چندین وبسایت محتوای مناسب با کلید واژه یکسان ایجاد کرده اند کمک بسیاری به تعیین نحوه رتبه بندی گوگل می کند. اگر هنگام انجام گوگل دنس محتوایی با استقبال کاربران مواجه شد گوگل متوجه می شود که این مطلب مفید بوده پس باید رتبه مناسبتری کسب کند. در صورتی که وبسایت با استقبال کاربران مواجه نشود ممکن است حتی رتبه بدتری نسب به قبل از Google Dance کسب کند.

google-dance0

مهمترین ویژگی رقص گوگل

ربات های گوگل هنگامی که برای انتخاب بهترین محتوا با مشکل مواجه می شوند انتخاب را به عهده کاربران میگذارند و رفتار کاربران نسبت به یک سایت اولویت اصلی ارتقا رتبه سایت خواهد بود. اگر وبسایتی با Google Dance تعداد کلیک زیادی دریافت کرد و مدت زمان حضور کاربران در سایت زیاد بود رتبه بهتری دریافت خواهد کرد.

 

فواید رقص گوگل

فرض کنیم قصد دارید یک سایت فروش آنلاین بسازید در اینصورت آیا وبسایت شما در مقابل فروشگاه های بزرگ آنلاین شانس موفقیت دارد؟ با وجود گوگل دنس پاسخ ما مثبت است. ربات های گوگل در مواقعی به سایت شما رتبه خوبی می دهند و رفتار کاربران را در زیر نظر دارند و درصورتی که همه چیز خوب پیش برود کم کم رتبه خوبی کسب میکنید.

 اما اگر مدتی است که وبسایت خود را راه اندازی کرده اید ولی باز هم رتبه خوبی ندارید و هیچ نشانه مثبتی دیده نمیشود! در اینصورت باید چکار کنید؟ عجله نکنید تعطیل کردن وبسایت راه حل خوبی نیست. استفاده از روش های سئو کلاه سیاه هم ممنوع است. بهترین کار این است که وبسایت خود را بررسی کنید. اگر اصول اولیه سئو را در سایت خود رعایت نکرده اید بسرعت آنها را انجام دهید و به وبمستر تولز خود هم نگاهی بیندازید درصورتی که مورد Google Dance قرار گرفته اید و باز هم رتبه مناسبی ندارید احتمالا محتوای شما مورد استقبال کاربران قرار نگرفته و باید بسرعت آن را اصلاح کنید.

google dance

وبسایت های هدف Google Dance

دقیقا مشخص نیست که کدام وبسایت ها و چه مدت زمانی تحت گوگل دنس قرار خواهند گرفت. در سالهای اخیر شرکت گوگل از ارائه اطلاعات دقیق درمورد زمان انجام و نحوه آپدیت شدن این ویژگی اطلاعات خاصی منتشر نکرده است پس شما باید همواره با انتشار محتوای به روز و مفید منتظر بهبود رتبه خود باشید همچنین طبق تجربه ای که مدیران وبسایت از رقص گوگل دارند میتوان گفت در موارد زیر احتمال انجام گوگل دنس بیشتر استک

1-سایت هایی که از کلمات کلیدی کم رقابت استفاده میکنند.

2-وبسایت هایی که به تازگی تاسیس شده اند و محتوای سئو شده و مناسب ایجاد میکنند

3-سایت هایی که بک لینک های سریع و انبوه دریافت کرده اند

4-وبسایت هایی که در حال  آپدیت کردن محتوای خود هستند

اگر سوالی در مورد مهمترین الگوریتم ها و ویژگی های گوگل دارید از طریق بخش سوالات متداول با ما در میان بگذارید.

نظر یا سوال شما