روش های سئو

 

سئو توسط سئوکاران به روش های مختلفی انجام میشود.اما به صورت کلی سه روش برای سئو وجود دارد.سئو کلاه سفید،کلاه سیاه و کلاه خاکستری.

در سال های گذشته سریعترین روش برای نتیجه گیری در گوگل سئو کلاه سیاه بود.اما رفته رفته و با دقیق تر شدن الگوریتم های گوگل،سئو کلاه سیاه کارایی خود را از دست داد و به روشی برای اسپم شدن سایت ها تبدیل شد.پس از آن تمامی سئو کاران و وب مسترها به روش های سئو کلاه سفید و خاکستری روی آوردند.این روش ها زمان و کار بیشتری نیاز دارد و به همین دلیل است که در سال های اخیر سئو فرآیندی زمانبر تر و پیچیده تر شده است.

 

سئو کلاه سفید:

 

سئو کلاه سفید اصولی ترین روش سئو میباشد که توسط گوگل پیشنهاد شده و مورد تایید تمامی کارشناسان سئو نیز میباشد.اما برای روش های سئو باید این نکته را در نظر گرفت که آیا این روش ها میتوانند ما را به نتیجه مورد نظر برسانند یا خیر.

تمامی فاکتورهای سئو کلاه سفید حول محور محتوا میچرخد.گوگل همواره پیشنهاد داده است که بهترین راه برای پیشرفت در نتایج گوگل،تولید محتوای منحصر به فرد و با کیفیت است.محتوایی که قبلا در جایی تکرار نشده باشد و مورد تایید کاربران باشد.حال برای تشخیص با کیفیت بودن محتوا الگوریتم هایی در نظر گرفته شده است.

سعی میکنیم الگوریتم های گوگل را به بیان ساده ارائه دهیم.گوگل معتقد است محتوایی بهتر است که بتواند کاربران را در مدت زمان بیشتری در سایت نگه دارد.یعنی اگر یک کاربر وارد صفحه سایت شما شود و مدت زمان بیشتری نسبت به سایت رقبای شما،در سایتتان بماند،قاعدتا پس از مدتی رتبه شما از رقیبتان بهتر خواهد شد.

گوگل معتقد است اگر شما محتوا و خدمات مناسبی ارائه دهید،دیگر وب سایت ها محتوا و خدمات شما را کپی کرده و در سایتشان قرار میدهند و لینک سایت شما را به عنوان منبع در مطالب خود قرار میدهند.گوگل با توجه به تعداد لینک های ایجاد شده و قدرت لینک ها تشخیص خواهد داد که کدام محتوا بهتر است و به آن جایگاه بهتری خواهد داد.

 

مشکل اصلی این روش زمان بر بودن و گاها غیر قابل اجرا بودن آن است.ما باید مدت زمان خیلی زیادی منتظر بمانیم که وب سایت های دیگر از ما کپی برداری کنند و به ما لینک بدهند.نکته منفی دیگر این است که در ایران قانون کپی رایت رعایت نمیشود و سخت میتوان وب سایت هایی را پیدا کرد که به منبع مقالات خود لینک میدهند.

روش های سئو سایت

سئو کلا سیاه:

 

سئو کلا سیاه غالبا حول محور دور زدن الگوریتم های گوگل میچرخد.مثلا ما میدانیم که گوگل از روی تعداد لینک های سایت متوجه قدرت سایت میشود.پس ما خودمان در سایت های دیگر لینک ایجاد میکنیم و از این طریق در نتایج گوگل رتبه بهتری کسب خواهیم کرد.یا هوشمند شدن الگوریتم های گوگل سئو کلاه سیاه جواب نخواهد داد.زیرا ربات های گوگل متوجه تخلف شما خواهند شد و پس از مدتی وب سایت شما را جریمه خواهند کرد.پس پیشنهاد میکنیم که از روش سئو کلاه سیاه استفاده نکنید.

 

سئو کلاه خاکستری:

 

سئو به روش کلاه خاکستری مورد تایید اکثر سئو کاران است.زیرا در این روش هم زمان کمتری صرف میشود و هم گوگل وب سایت ما را جریمه نخواهد کرد.

در این روش سعی میکنیم همزمان از سئو کلاه سفید و کلاه سیاه با هم استفاده کنیم.

در مرحله اول در وب سایت محتوای مفید و منحصر به فرد آپلود خواهیم کرد و به صورت منظم سایت را آپدیت خواهیم کرد که گوگل سایت ما را به عنوان یک سایت فعال و تولید کننده محتوای مفید بشناسد.

در مرحله بعد در شبکه های اجتماعی فعالیت خواهیم کرد تا همزمان بتوانیم لینک مفید و غیرخطرناک برای سایت به دست بیاوریم و هم بتوانیم از طریق شبکه های اجتماعی ورودی مناسبی برای سایت بگیریم که این خود به رشد سایت در گوگل منتهی میشود.

در مرحله آخر یه صورت کاملا حرفه ای و طبق اصول لینک بیلدینگ،شروع به لینک سازی برای سایت خواهیم کرد.دقت کنید این لینک سازی باید کاملا منطبق با اصول لینک بیلدینگ باشد تا ربات های گوگل وب سایت شما را جریمه نکنند.

نظر یا سوال شما