سئو سایت خبری

سئو سایت خبری

سایت های خبری؛ یکی از محبوب ترین سایتها هستند. به طبع سئو سایت خبری نیز محبوبیت بالایی دارد. چرا که با توجه به استقبال کاربران تعداد سایتها نیز بالا می رود.

برای سئو کردن سایتهای خبری، با توجه به ویژگی هایی که اینگونه سایتها دارند، باید روشهای خاصی مدنظر داشت که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

سئو سایت خبری چگونه است

در سایتهای خبری، موضوعی که اهمیت زیادی دارد، قرار گرفتن خبر شما در سطر اول نتایج گوگل است. در این سایتها به دلیل تعداد مطالب بالا و همچنین اینکه هر خبر برای مدت کوتاهی مخاطب دارد، ابنکه بر روی یک صفحه خاص برای سئو زوم شود، اشتباه است.

در این حالت ما باید به گونه ای سئو سایت خبری خود را انجام دهیم که در کوتاهترین زمان به سطر نتایج برسیم. ما در زیر به چند نکته اساسی اشاره می کنیم تا در سئو سایت خبری خودتن از آنها بهرمند شوید و بهترین نتیجه را بگیرید.

مطالب داغ و جدید بنویسید

سعی کنید مطالبی که داخل وب سایت خبری خود قرار می دهید دست اول باشد. مخاطبین دوست دارند اولین نفری باشند که از اخبار مطلع می شوند. به همین دلیل برای اطلاع از اولین خبر مرتب به وب سایت شما مراجعه می نمایند.

برا سئو سایت خبری هرگز از مطالب کپی استفاده نکنید

یکی از نکات مهمی که در سئو مطرح است، تولید محتوا است. فرقی نمی کند که شما سئو سایت فروشگاهی را می خواهید انجام دهید و یا سئو سایت خبری. محتوا تحت هیچ شرایطی نباید کپی باشد. اما گاها ما نیاز داریم برای تهیه اخبار از وب سایتهای دیگر استفاده نماییم. حالا راه حل چیست؟

اگر اجبارا باید مطالب را از سایتهای دیگر تهیه کنید دو راهکار برای شما وجود دارد.

  • راهکار اول: مطالب را عینا از سایت دیگر داخل سایت خود کپی کرده، همچنین منبع آن را ذکر نمایید. رعایت حق کپی رایت بزرگترین کمکی است که در این مواقع می توانید به سایت خود بکنید. البته اگر کل سایت شما با همین روال پیش می رود نباید توقع داشته باشید که ورودی زیادی از موتورهای جستجو بگیرید. گوگل از سایتهایی که مطالب را کپی می کنند خوشش نمی آید.
  • راهکار دوم: بازنویسی مطلب. یکی از راه حل های مناسب برای سئو، بازنویسی مطالب از وب سایتهای دیگر است. برای مثال شما اخبار را از سایتهای دیگر برداشته و بازنویسی کنید. عنوان مطلب را نیز کمی تغییر دهید. گذاشتن نام منبع خبر هم اختیاری است که البته پیشنهاد می کنیم در انتهای مطلب بدون لینک قرار دهید.

مطالب و خبر را جذاب بنویسید

اگر خودان محتوا تهیه می کنید سعی کنید مطالبی که می نویسید جذاب و خواندنی باشد و زیاد با کلمات سنگین ذهن مخاطب را آزاد ندهید. سعی کنید خبرها حداقل دارای یک عکس باشد تا مخاطب ذهنیت بهتری از سایت شما داشته باشد. اگر بتوانید این ذهنیت خوب را در مخاطب خود ایجاد کنید، بخش بزرگی از سئو سایت خبری خود را پیش رفته اید. در واقع این ذهنیت باعث می شود که سایت شما در نتایج گوگل بیشتر از وب سایتهای دیگر کلیک بخورد و به صدر نتایج برسید.

سئو سایت خبری در شبکه های اجتماعی

اگر میخواهید سئو سایت خبری خود را کامل کنید، شبکه های اجتماعی را فراموش نکنید. خبر خود را به همراه لینک در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. این شبکه ها کمک بزرگی به سئو سایت شما می کنند.

سایت خبری خود را بهینه سازی کنید

بهینه سازی سایت در هر زمینه کاری ضروری است. مهمترین بخش ها در بهینه سازی سایت، افزایش سرعت بارگذاری سایت و همچنین استفاده مناسب از متاتگ های سئو در وب سایت است. برای اطلاع از جزئیات بهینه سازی سایت، مطالب بهینه سازی سایت چیست را مطالعه نمایید.

ما در این مقاله سعی نمودیم راهکارهایی برای سئو وب سایت خبری ارائه دهیم. 7سئو ارائه دهنده خدمات سئو و بهینه سازی سایت آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است. برای اطلاع از شرایط سئو سایت، با ما تماس بگیرید.

نظر یا سوال شما