سئو چیست؟

واژه SEO که مخفف کلمه Search Engine Optimization که به فارسی سئو نوشته میشود در واقع به معنای بهینه سازی سایت بر روی موتور جستجوی گوگل است. برای انجام سئو سایت  شما باید تکنیک ها و فعالیت هایی در داخل یا خارج از سایت انجام دهید تا سایت شما در موتور جستجوی گوگل جایگاه بهتری کسب کند. این کار موجب افزایش بازدید کاربران و بالا رفتن ترافیک سایت خواهد شد. به کسی که تکنیک های SEO را روی سایت شما پیاده می کند سئوکار می گویند.

سئو تضمینی

تاریخچه سئو

بازاریابی در گذشته به روش های ساده ای انجام می شد شاید بهترین راه برای تبلیغ یک نوع کالا یا خدمات نصب تابلو بود و معمولا هم نتیجه بخش بود. امروزه با افزایش رقبا نیاز داریم تا از روش های بهتر و به روز برای جذب مخاطب استفاده کنیم. در دنیای امروز، وب و اینترنت تحولی بزرگ در زمینه ارتباطات ایجاد کرده و در واقع شبکه های اجتماعی و سایت ها همان نقش فروشگاه را دارند و کاربران وبسایت شما نقش مشتری را دارند به این ترتیب شما با ایجاد یک وبسایت و سئو کردن آن میتوانید محصول یا خدمات خود را در دورترین نقاط جهان معرفی کنید.

سئو چیست

نقش SEO در موتورهای جستجوی گوگل

طبیعتا هرکسی دوست دارد که مخاطب و کاربران سایتش هرروز افزایش یابد اما چگونه؟ پاسخ ساده است شما نیاز دارید تا وبسایت شما در معرض دید عموم قرار گیرد. هرچه اصول سئو بهتر رعایت شده باشد بازدید مخاطبان از سایت شما بیشتر می شود و احتمال موفقیت سایت شما بالاتر است.

7سئو

تصور کنید کاربری به دنبال خدمات وبسایت شما نیاز دارد اما با وبسایت شما آشنایی ندارد. قدم اول برای این کاربر جستجوی این نوع خدمات در موتورهای جستجو است. که یکی از قدرتمندترین و معروفترین آنها موتور جستجوی گوگل است. حال قدم بعدی برای اینکه این کاربر وارد سایت شما شود این است که وبسایت شما در نتایج جستجوی گوگل رتبه خوبی داشته باشد. همانطور که میدانید روزانه میلیون ها سایت جدید وارد گوگل می شوند و کسب یک رتبه خوب در میان آنها برای ادامه حیات سایت شما ضروری است! طبق آمار روزانه حدود 3.5 میلیارد سرچ در گوگل انجام می شود از این تعداد 95 درصد جستجوی کاربران از میان وبسایت های موجود در صفحه اول گوگل انجام میشود. پس وبسایت شما باید در صفحه اول گوگل باشد اما اگر جزء 5 سایت اول گوگل باشید چطور؟ این قضیه مانند گیلاس روی کیک است!

نقش سئو درگوگل

شاید شما هم جزء آن دسته از کسانی باشید که وبسایتی را راه اندازی کردید ولی با اصول SEO آشنایی ندارید و سایت شما کارایی لازم را ندارد اما اصلا نگران نباشید! شما تنها به یک سئوکار نیاز دارید تا برعملکرد سایت شما نظارت کند، نقاط ضعف آن را بشناسد و آنها بخوبی برطرف کند. متخصصان شرکت 7سئو در کنار شما هستند تا با انجام سئو تضمینی، سایت شما بهترین کارایی را داشته باشد و بتوانید از رقبا سبقت بگیرید.

 

 

انواع روش های سئو سایت

سئو کلاه سفید

به تمام اقدامات و خدماتی که بطور قانونی موجب بهینه سازی سایت شما در گوگل می شود اصطلاحا سئو سفید یا SEO کلاه سفید می گویند. سئوکار های کلاه سفید از دستورالعمل ها و قوانینی که گوگل برای ارتقای رتبه سایت معرفی کرده تخلف نمی کنند و بطور استاندارد سایت خود را بهینه می کنند.

ویژگی های سئو سفید:

  • در این روش زمان بیشتری صرف سئو سایت شما خواهد شد.
  • هزینه این روش نسبت به سایر روشها کمی بالاتر است که البته با توجه به آنچه بدست می آورید در واقع هزینه ای کمتر پرداخته اید.
  • با سئو سایت به روش سفید، احتمال اسپم و بلاک شدن سایت شما از سمت موتور جستجوی گوگل صفر است چرا که گوگل سایت شما را دوست خواهد داشت.
  • با سئو سفید علاوه بر کلمه کلیدی اصلی شما، بسیاری از کلمات جانبی دیگر را نیز در صفحه اول گوگل خواهید دید که بازدهی SEO را چندین برابر می کند.
  • با سئو سفید سایت شما گام به گام پیشرفت خواهد داشت تا پس از رسید به صفحه نخست، به نخستین لینک گوگل نیز برسد.

گروه سئو سایت 7سئو  نیز از این روش جهت سئو سایت استفاده می کند تا با وجود اطمینان از بابت کسب نتیجه، سئو تضمینی را تجربه نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

 

سئو کلاه سیاه

در این نوع سئو، سئوکار از قوانین گوگل تخلف می کند و با انجام تقلب سعی در ارتقای رتبه سایت خود دارد. موتور جستجوی گوگل با الگوریتم های جدیدش این تخلفات را شناسایی می کند و بشدت با آنها برخورد می کند.

کلاه سیاه

سئو خاکستری

سئو خاکستری را می توان حد وسط سئو سیاه و سئو سفید در نظر گرفت. در این روش هم از روشهای سئو سفید و هم از روشهای سئو سیاه جهت بالاتر رفتن سرعت سئو سایت و همچنین داشتن امنیت کافی استفاده می شود. البته در این روش نیز خطر وجود دارد و اگر شخص سئوکار تجربه کافی نداشته باشد احتمال اینکه شما را از مسیر دور کند زیاد است.

علی رغم اینکه ویژگی های مرتبط با سئو خاکستری ممکن است شما را ترغیب کند اما پیشنهاد می کنیم تنها اگر اهل ریسک کردن هستید آن را امتحان کنید.

ویژگی های سئو بهتر و سئوکار برتر چیست؟

مهمترین سوال برای هر کسی که به دنبال سئو سایت خود است این موضوع است که سایت خود را به چه کسی بسپارد تا هم نتیجه مناسبی بگیرد، هم هزینه SEO کمتری بپردازد و هم در سریعترین زمان سئو سایت خود را بهبود بخشد.

با علم به موارد فوق می توان پاسخ این سوال را بصورت واضح و روشن یافت.

در بهترین حالت سئو که همان سئو سفید است ممکن است شما ظاهرا زمان زیادی را از دست بدهید اما نتیجه ای که میگیرید چندین برابر ارزشمند است. پس اگر به دلیل اینکه زمان بیشتری به شما پیشنهاد شد گمان مبرید که سئوکار مورد نظر دانش کافی را ندارد بلکه آن شخص سئو اصولی را در نظر دارد.

محتوای سئو

از لحاظ هزینه سئو و بعبارت دیگر قیمت سئو نیز می توان اینگونه نتیجه گرفت. اگر هزینه سئو نسبت به سایر شرکت ها رقم کمتری باشد دلیل بر با انصافی نیست بلکه این موضوع به سئو سیاه بر میگردد که کار کمتر و هزینه کمتری می طلبد. اما عکس این ماجرا دقیقا دلالت بر سودجویی دارد. اگر فرد یا گروهی قیمتهای نجومی نسبت به سایر افراد به شما پیشنهاد بدهند مشخصا دلیل بر سودجویی آن شخص و یا گروه است.

گروه متخصص سئو سایت 7سئو ، با بکارگیری متخصص ترین نیروها و مجرب ترین کارشناسان سئو، سئو تضمینی را ارائه می دهد تا با خیالی آسوده به رونق کسب و کار خود بیاندیشید. همچنین قیمت سئو در گروه 7سئو کاملا بر اساس کار تیمی بر روی سایت شماست و شما هزینه سئو اضافی نخواهید پرداخت.

با توجه به تعاریف فوق و علم به اینکه سئو چیست ، حالا می توانید آگاهانه و عاقلانه سئوکار خود را انتخاب نمایید. 7سئو رونق کسب و کار شما را آرزومند است.

 

چگونه سایتمان را برای گوگل بهینه نماییم ؟

بر طبق تصویر فوق برای اینکه یک سایت سئو باشد باید یکسری فاکتورها را رعایت شود ، همانطور که میدانید خزندهای ( کرائلر ) موتورهای جستجو گوگل فقط کد های صفحات وب را می بینند و با آنالیز آنها به طبقه بندی سایت ها میپردازند حال آنکه مدیران سایت ها باید به نحوی فعالیت نمایند که سایت آنها هم برای موتورهای جستجو و هم برای کاربران جذاب باشد تا باعث جذب بازدید کننده و افزایش فروش محصولات یا معرفی خدمات به کاربران فراهم شود .

 

 

جهت سفارش سئو سایت خود کافی است با 7سئو تماس حاصل نمایید .