7 راهکار برای سئو کار حرفه ای شدن - قسمت دوم

ما در قسمت اول آموزش 7 راهکار برای سئو کار حرفه ای شدن، سه گام ابتدایی را توضیح دادیم. در این مقاله به بررسی ادامه موضوع خواهیم پرداخت.

راهکار سئوکار حرفه ای شدن

 

گام چهارم – سرعت سایت خود را بهبود ببخشید

سرعت بارگذاری سایت چیزی است که نه تنها از دید گوگل برای سئو اهمیت دارد، بلکه کاربرانی که وارد سایت شما می شوند نیز، اگر از بارگذاری سایت شما نا امید شوند، سایت شما را ترک می کنند و ذهنیت بدی از سایت شما خواهند داشت. ما برای بررسی سرعت بارگذاری سایت سه ابزار مطمئن به شما معرفی می کنیم .

ابزار اول – چشمان شما؛ کافیست سایت خود را باز کنید و مشاهده کنید چقدر زمان می برد تا وب سایت کامل باز شود. خودتان را جای مخاطبی بگذارید که آیا رنجیده خاطر می گردد یا خیر! اگر به این نتیجه رسیدید سرعت سایت شما خوب است نیاز نیست کار خاصی انجام دهید. البته باید مواردی همچون سرعت اینترنت کاربران و فاصله را نیز در نظر بگیرید. برای اطمینان خاطر از ابزارها بعد نیز استفاده نمایید.

ابزار دوم - GooGle Insights ؛ ابزاری است از جانب خود گوگل که سایت شما را از لحاظ سرعت آنالیز می نماید و عیوب آن را گوشزد می کند و همچنین یک امتیاز از صد به سایت شما اختصاص می دهد که هرچه این امتیاز بالاتر باشد، سایت سرعت بالاتری دارد. البته دسترسی به این ابزار تنها با نرم افزارهای تحریم شکن امکان پذیر است و به همین دلیل ما از ابزار سوم که تقریبا مشابه است استفاده می نماییم.

ابزار سوم – gtmetrix  ؛ این وب سایت نیز مطابق با الگوریتم های گوگل، سایت شما را آنالیز می کند. آموزش وب سایت gtmetrix  قبلا در بخش مقالات در دسترس است و می توانید از آن بهرمند شوید.

گام پنجم - محتوای مفید تولید کنید

گوگل در آخرین بروزرسانی هسته خود که ابتدای ماه آگوست 2018 انجام شد، تاثیر بیشتری به سایتهای با محتوای مفید داد و بسیاری از سایتها از نتایج گوگل ناپدید شدند. چرا؟ زیرا گوگل این سایتها را فاقد محتوای مناسب دانست و در نتیجه سئو و بهینه سازی سایت بدون محتوای مناسب، غیر ممکن است.

محتوای مناسب چیست؟

محتوای مناسب محتوایی است که وقتی یک کاربر آن را مطالعه می کند، از خواندن آن لذت ببرد، احساس پشیمانی نکند و به جای اینکه سایت شما را ترک کند، ترغیب شود بخش های بیشتری از وب سایت شما را مطالعه نماید.

گام ششم -  در شبکه های اجتماعی فعال شوید

شبکه های اجتماعی یکی از محیط هایی است که در واقع یک تیر و دو نشان است. هم با انتشار محتوا می توانید ورودی مستقیم از شبکه های اجتماعی پر بازدید نظیر گوگل پلاس، توییتر و فیسبوک بگیرید و هم تاثیر مثبت در سئو. در این رابطه نیز مقالاتی منتشر کرده ایم که می توانید از بخش مقالات سئو مطالعه نمایید.

 

گام هفتم – لینک سازی را آغاز کنید

در کنار تمام مراحل قبلی، سئو بدون داشتن تعداد مناسبی لینک، تقریبا نشدنی است. برای داشتن این تعداد لینک خودتان باید دست به کار شوید و لینک سازی را آغاز کنید . در رابطه با لینک سازی و یا بعبارت دیگر لینک بیلدینگ ، مقالات متعددی منتشر کرده ایم که با مراجعه به آنها می توانید این کار را خودتان انجام دهید.

نظر یا سوال شما