سئو محلی

سئو محلی جذابیت جدید گوگل

سئو محلی یا Local SEO یکی مهمترین نکاتی است که در کسب و کارهای محلی باید به آن توجه کرد. لوکال سئو به معنی بهینه سازی سایت برای یک منطقه جغرافیایی خاص است. با انجام لوکال سئو، موتورهای جستجوی گوگل اطلاعات وبسایت را براساس منطقه جغرافیایی داده شده ذخیره می کنند و در مواقع لزوم به کاربران محلی  نمایش می دهند. برای شناخت دقیق لوکال سئو، مقاله جدید سئو7 را از دست ندهید.

سئو محلی

لوکال سئو چیست؟

لوکال سئو امروزه یکی از روش های پرکاربرد برای رشد کسب و کارهای مکان محور است که شاید در بسیاری از کلاس های آموزش سئو به آن اشاره ای نشود. وبسایتهایی که بصورت محلی فعالیت می کنند یا جامعه آماری خاصی را مدنظر دارند حتما نیاز دارند تا از Local SEO استفاده کنند. در حقیقت شما با سئو محلی، نوع کسب و کار و محل فعالیت خود را به گوگل معرفی میکنید.

فرض کنید شما دارای یک رستوران در منطقه سعادت آباد تهران هستید در اینصورت تمایل دارید که اگر کسی عبارت رستوران های سعادت آباد را جستجو کرد رستوران شما جزء نتایج اولیه گوگل باشد. مهم نیست دیگران چه نوع تبلیغاتی انجام می دهند اگر از سئو محلی استفاده کنید همیشه شما برنده اید.

سئو لوکال

چرا باید از سئو محلی استفاده کنیم؟

در سئو محلی شما به افرادی که نزدیک به محل شما هستند نمایش داده می شوید. این کار شبیه پخش کردن تراکت است اما کاملا موثرتر است و از طرفی شما هیچ هزینه ای پرداخت نمی کنید. به این ترتیب هم شما و هم جستجو کننده به هدف خود می رسید. طبق آمار گوگل تقریبا یک سوم ورودی های یک وبسایت براساس سئو محلی انجام می شود. پس اگر در زمینه لوکال سئو بخوبی عمل کنید نتایج خوبی کسب میکنید.

 

نتایج فوق العاده استفاده از سئو محلی

معرفی وبسایت شما به کمک Local SEO

لوکال سئو باعث میشه شما شانس بیشتری برای دیده شدن داشته باشید. اگر روی یک منطقه خاص تمرکز کنید، گوگل حتما در نتایج جستجوی مربوط به آن منطقه شما را نمایش خواهد داد و به این ترتیب شانس موفقیت شما بالا می رود.

تعداد بسیار زیاد جستجوهای مکانی

لازم است بدانید که حدود دو سوم از کاربران، به دنبال نتایج محلی هستند. شما با انجام سئو محلی در حقیقت فرصت خوبی برای ارتقا سایت خود در گوگل خواهید داشت.

 

نمایش ویژه سایت شما در گوگل

همانطور که گفتیم استفاده از سئو محلی موجب نمایش ویژه سایت شما در گوگل خواهد شد. همچنین در کنار نمایش نقشه محل فعالیت شما، توضیحاتی درمورد نوع کسب و کار و اطلاعات مهم دیگر نمایش داده می شود.

سئو محلی چیست

همانطور که در شکل بالا می بینید، شرکت ایران خودرو از سئو محلی برای بهبود نحوه نمایش در موتورهای جستجوی گوگل استفاده کرده است.

 

برای انجام Local SEO چکار کنیم؟

درج سایت در نقشه گوگل با اطلاعات مربوطه

استفاده از کلمات کلیدی با اسم شهر یا منطقه

استفاده از دایرکتوریهای محلی برای معرفی سایت خود (منظور دایرکتوریهای فارسی است)

استفاده از نمایش آی فریم خود نقشه گوگل در صفحه تماس با ما

گذاشتن نظر در نقشه گوگل

سئو نقشه گوگل

استفاده از گوگل پلاس و پیج فیسبوک با درج آدرس و نقشه

سئو لوکال

اشتباهات متداول در سئو محلی

عدم استفاده از کد تلفن شهر

قید نکردن آدرس

بکار بردن کلمات کلیدی اشتباه

کامل نبودن صفحه پروفایل در گوگل پلاس

برای یادگیری مهمترین مطالب سئو با 7سئو همراه باشید یا از صفحه تماس با ما استفاده کنید.

 

 

 

نظر یا سوال شما