سئو ویدیو

سئو ویدیو

گسترش سرعت اینترنت در سالهای اخیر و ارزانتر شدن آن، موجب شده که استفاده از سئو ویدیو در وبسایت ها و تبلیغات کاربرد بیشتری داشته باشد. تحقیقات نشان می دهد که سایتهایی که از محتوای ویدیویی استفاده میکنند تا 40 درصد نزد کاربران محبوب تر خواهند بود. شرکت گوگل نیز به محتوایی ویدیویی اهمیت بسیار می دهد بطوریکه یک تب جداگانه برای ویدیو ها درنظر گرفته است و حتی این شرکت بتازگی اعلام کرده بزودی اولین تب موتور جستجوی گوگل مربوط به ویدیوها خواهد بود.

سئو ویدیویی

طبق پیش بینی ها تا سال 2021 بیش از 80 درصد محتوای تولید شده در اینترنت بصورت ویدیو خواهد بود پس لازم است هنگام بازاریابی اینترنتی سرمایه گذاری بیشتری بر روی محتوای ویدیو سایت خود داشته باشید و به سئو کردن آنها نیز اهمیت دهید در غیر اینصورت از رقبای خود عقب افتاده اید. اما تولید محتوای ویدیویی به تنهایی به وبسایت شما کمکی نمی کند قدم بعدی سئو کردن ویدیو است. سئو ویدیویی در گوگل مهم است این کار باعث بهتر دیده شدن مطالب در گوگل و سئو تضمینی سایت شما می شود و کاربران بیشتری را جذب خواهد کرد.

 

دلایل اهمیت سئو ویدیویی

در محتوای ویدیویی ارتباط با کاربران بسیار نزدیکتر و صمیمانه تر برقرار می شود. همچنین احتمال اینکه کاربر ویدیو را ناتمام رها کند اندک است. این موضوع موجب ماندن کاربر در صفحه سایت شما می شود و گوگل اینطور برداشت می کند که مطلب شما برای کاربر مفید بوده و موجب توقف کاربر در سایت شما شده و به همین دلیل امتیاز بیشتری به سایت شما می دهد.

محتوای ویدیویی

اجازه بدید نکته را به شما بگویم که احتمالا از آن غافل شده اید. ارتباط تصویری با کاربر موجب می شود که آنها راحتتر به شما اعتماد کنند و این اعتماد خود اصلی ترین عامل کسب اعتبار و تبدیل شدن شما به یک برند خاص خواهد بود. حال فکر میکنم متقاعد شده اید که تولید محتوای ویدیویی تا چه حد بر پیشرفت شما تاثیرگذار است. در ادامه مهمترین نکاتی که باید در سئو ویدیو به آن توجه کنید را بیان کرده ایم با 7سئو همراه باشید

 

نکات مهم در محتوای ویدیویی

ایجاد عنوان بسیار خوب برای ویدیو

انتخاب یک عنوان جذاب کاربران را برای دیدن ویدیوی شما ترغیب می کند. عنوانی را انتخاب کنید که وسوسه برانگیز و در عین حال با موضوع شما مرتبط باشد. نکته مهم این است که حتما از کلمات کلیدی در عنوان ویدیو استفاده کنید.

طول ویدیو

یکی از نکات مهم سئو ویدیو این است که مدت ویدیو طولانی نباشد تا موجب خستگی کاربر نشود. و اگر به دلایلی ناچارید ویدیوی طولانی تولید کنید در ابتدای ویدیو این موضوع را با کاربران در میان بگذارید در حالت کلی اگر ویدیو بتواند 4 دقیقه کاربر را در سایت شما نگه دارد ویدیوی مفیدی بوده است.

موتور جستجوی گوگل

 محل بارگذاری ویدیو

نکته مهمی که باید در انتشار محتوای ویدیویی به آن دقت کنیم محل بارگذاری آن است. در حال حاضر یوتیوب مهمترین برنامه جهانی برای جستجوی ویدیویی است و روزانه میلیون ها نفر از آن بازدید می کنند. البته در داخل کشور نیز سایت ایرانی آپارات همین کار را انجام می دهد.

احتمالا کاربران زیادی با این سوال مواجه میشوند که بالاخره ویدیو را در سایت بارگذاری کنیم یا در یوتیوب؟ هرکدام از این موارد مزایا و معایبی دارند. مزیت یوتیوب این است که موجب افزایش بازدید ویدیو شما می شود همچنین چون شما از هاست یوتیوب استفاده می کنید فضای هاست خود صرفه جویی کرده اید. اما عیب آن این است هنگامی  که کاربر فقط ویدیو را میبیند و  ممکن است به سایت شما سر نزند. ولی در سایت وقتی کاربر ویدیو شما را می بیند کنجکاو میشود و وارد سایت شما هم میشود و سایت شما را بازدید می کند.

سئو ویدیو

 

می توان گفت گوگل تقریبا در تمام جستجوهای که کاربران انجام می دهند محتوای ویدیویی نیز به آنها پیشنهاد می دهد که معمولا این ویدیو ها در آپارات و یوتیوب بارگذاری شده اند. واقعیت این است که ویدیو هایی که در این سایت ها بارگذاری می شوند به دلیل اینکه تعداد بازدید فوق العاده ای دارند و لایک و کامنت های زیادی دریافت میکنند، شانس زیادی برای کسب جایگاه مناسب در گوگل دارند.

7سئو

سئو ویدئو بر روی سایت اصلی

اگر تصمیم دارید ویدیو را در صفحات سایت خود بارگذاری کنید به نکته های زیر توجه کنید

1-برای پلیر ویدیو فقط از پلیر HTML5 استفاده کنید.

2-سعی کنید ویدئو را در مطالب ابتدایی صفحه قرار دهید تا ارزش آن حفظ شود.

3- حتما از نشانه گذاری از Schema برای صفحات حاوی محتوای ویدیویی استفاده کنید تا گوگل درک بهتری از صفحه شما داشته باشد.

4-از تگ h2 برای معرفی ویدیو به گوگل استفاده کنید تا اهمیت آنرا به گوگل نشان دهید.

5- 30 ثانیه اول ویدئو اهمیت بسیار زیادی برای شما دارد بیشتر کاربران در این زمان تصمیم میگیرند که ویدئو را تا انتها تماشا کنند یا نه. بنابراین برای آن برنامه ویژه داشته باشید.

 از بخش سوالات متداول میتوانید سوالات خود را با ما در میان بگذارید. کارشناسان شرکت 7سئو در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

 

 

 

نظر یا سوال شما