مزرعه لینک

بنام خدا و سلام خدمت کاربران عزیز وبسایت 7سئو . امروز قصد داریم شما را با اصطلاح مزرعه لینک یا همان link farm که یکی از روش های قدیمی دریافت بک لینک است آشنا کنیم. بهینه سازی سئو سایت نقش اساسی در کسب رتبه های برتر گوگل دارد اما بهینه شدن سئوی یک سایت به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از مهمترین آنها دریافت بک لینک است. در گذشته به دلیل اینکه گوگل چندان هوشمند نبود استفاده از مزرعه لینک یا همان link farm روش مناسبی جهت دریافت بک لینک و کسب رتبه بهتر در گوگل محسوب می شد.

link farm | مزرعه لینک

 

مزرعه لینک ، کلاه سیاه سئو

از ابتدای مطرح شدن مفهوم سئو، قواعد و مقررات بسیاری برای افزایش سئو یک وبسایت مطرح شد که یکی از مهمترین این قواعد دریافت بک لینک از سایت های دیگر است. به این معنی که سایت های دیگر در صفحات خود به مطلبی از سایت شما لینک بدهند. به همین خاطر مدیران سایت ها همواره به دنبال دریافت بک لینک از سایت های دیگر بوده اند. تکنیک مزرعه لینک یکی از روش های کلاه سیاه سئو است و برای تقلب در دریافت بک لینک ایجاد شده است. مزرعه لینک همانگونه از نامش پیداست به گروهی از سایت ها گفته می شود که در ازای دریافت پول یا بک لینک، به یکدیگر لینک می دهند به این ترتیب ربات های گوگل را فریب می دهند تا در نتایج جستجوی گوگل رتبه های بهتری کسب کنند. ساختار مزرعه لینک به صورتی است که هم می تواند بصورت دستی و هم توسط ربات ها ایجاد شود و روزانه صدها بک لینک جعلی در سایت های مرتبط و غیرمرتبط ایجاد کند.

 ربات های گوگل در سالهای اخیر بسیار سخت گیرتر شده اند و درواقع سیاست گوگل ارزش دادن به محتوای کاربرپسند و با کیفیت است و به همین خاطر مزرعه لینک یک لینک اسپم محسوب می شود. به این ترتیب سایت هایی که بک لینک دریافت می کنند محتوای مناسب و باکیفیتی خواهند داشت و در نتایج جستجوی گوگل نیز جزء رتبه های اول خواهند بود.

مزرعه سئو | link farm

link farm چگونه شناسایی می شود؟

گوگل با انجام فعالیت های غیرقانونی که موجب رشد سریع سایت می شود مخالف است و معتقد است بهترین راه دریافت بک لینک تولید محتوای مناسب است. محتوایی که بتواند نظر کاربر را جلب کند و موجب ماندن کاربر در صفحه سایت شما شود. با این روش جلوی پیشرفت سایت هایی که می خواهند با تقلب خود را در صفحه اول گوگل قرار دهند گرفته می شود. برای حل این مشکل، ربات های گوگل به تازگی از تکنیک ارزش لینک یا Link Juice برای اندازه گیری ارزش لینک های خارجی استفاده می کنند. در تکنیک Link Juice گوگل برای هر محتوا، یک ارزش یا امتیاز درنظر میگیرد و هرچقدر تعداد لینک های داده شده به صفحات یا سایت های دیگر بیشتر باشد امتیاز آن نوشته کمتر می شود.

 تشخیص مزرعه لینک توسط ربات های گوگل به آسانی انجام می شود. در مزرعه لینک بصورت مداوم به سایت های غیرمرتبط بک لینک های انبوه داده می شود. بنابراین هنگام دریافت بک لینک به کیفیت و موضوع وبسایت ها و محتواها نیز باید توجه کرد چون ممکن است گوگل تصور کند شما تبادلات خود را از طریق link farm انجام داده اید و یا بدلیل پرداخت پول بک لینک دریافت کردید در نتیجه شما را جریمه کند یا بطور کلی سایت شما را از نتایج جستجوی خود حذف کند.

 برای بررسی اعتبار یک وبسایت میتوانید از سایت moz استفاده کنید. بعد از وارد شدن به این سایت، آدرس دامنه سایت مورد نظر خود را وارد کنید تا اعتبار آن سایت با نشان دادن عددی بین 0 تا 100 نشان داده شود. درصورتی که بک لینک دریافتی را مشکوک تشخیص دادید و قصد داشتید آن را حذف کنید باید از ابزار disavow استفاده کنید تا بک لینک دریافتی شما از سایت موردنظر حذف شود. همچنین اگر نیاز دارید تعداد زیادی لینک به سایت های خارجی بدهید بهتر است درکدنویسی سایت خود از تگ Nofollow برای این لینک ها استفاده کنید. به این ترتیب این لینک ها توسط ربات های گوگل ایندکس نمی شوند و Link Juice  محتوای شما کاهش نمی یابد.

 

مزرعه سئو | link farm

 

استفاده از مزرعه لینک هنوز هم توسط برخی از مدیران مبتدی و تازه کار سایت ها انجام می شود زیرا در کنار ارزان بودن، موجب رشد سریعتر و البته موقتی سایت می شود اما وقتی ربات های گوگل متوجه این موضوع شوند جریمه های سنگینی برای وبسایت درنظر می گیرند پس بهتر است که از ابتدا فکر استفاده از این روش ها را از سرتان بیرون کنید. درکنار کارشناسان شرکت 7سئو ضمن انجام آنالیز سئوی سایت، بهبود سئو تضمینی و بدون پرداخت هزینه اولیه را تجربه کنید.

 

روش های استاندارد دریافت بک لینک

 

ایجاد محتوای مناسب 

بدون شک تولید محتوای باکیفیت بهترین روش دریافت بک لینک از سایت های دیگر است و یکی از روش های تضمین شده برای سرمایه گذاری بلند مدت محسوب می شود.

 

 

شرکت در انجمن ها 

یکی دیگر از راههای استاندارد دریافت بک لینک شرکت در انجمن های پرسش و پاسخ داخلی و خارجی می باشد. با این روش ضمن دریافت بک لینک، نام سایت و برند شما نیز بیشتر از قبل مطرح می شود و موجب اعتبار شما خواهد شد. دقت کنید که دریافت بک لینک از انجمن ها با مزرعه لینک فرق می کند چراکه اساسا هدف این دو روش متفاوت است.

فعالیت در شبکه های اجتماعی 

این روش نیز به افزایش اعتبار برند شما کمک می کند و در بهبود سئو سایت نیز موثر است.

*همچنین استفاده از کدهای تخفیف و برگزاری مسابقات نقش زیادی در افزایش بازدید مخاطبان از سایت شما خواهد داشت.

برای بهبود سئو سایت خود بصورت استاندارد و کسب بهترین رتبه در گوگل با ما در تماس باشید.

نظر یا سوال شما