نسخه جدید وبمستر تولز گوگل google search console beta

نسخه جدید وبمستر تولز گوگل

یکی از مهمترین ابزارهایی که گوگل در اختیر وبمستران قرار داده است تا بتوانند سایت خود را مدیریت کنند وبمستر تولز یا با نام اصلی سرچ کنسول شناخته می شود. این کنسول امکان دسترسی به اطلاعات هر وب سایت و داده های آن در زمینه سرچ گوگل را مهیا می کند تا کاربران بتوانند سئو سایت خود را نیز کنترل کنند. اطلاعاتی نظیر خطاها، ورودی ها و هشدارهایی که به هر وب سایت داده می شود. اخیرا شاهد این بوده ایم که گوگل نسخه جدید وبمستر تولز خود را با نام Google Search Console beta رونمایی کرده است. در این مقاله میخواهیم به بررسی این نسخه جدید وبمستر تولز بپردازیم.

نسخه جدید وبمستر تولز گوگل

 

سطح تغییرات چقدر بوده است؟

سوال عمده ای که ذهن کاربران را در مورد نسخه بتا سرچ کنسول گوگل مشغول کرده است این است که دلیل این تغییرات چیست؟ آیا در نسخه جدید وبمستر تولز گوگل تغییرات پایه ای انجام شده و خدمات جدیدی عرضه شده است؟ اگر بخواهیم پاسخ این سوال را با بله یا خیر جواب دهیم، پاسخ ما خیر است.

گوگل در نسخه جدید خود و در اولین چیزی که به چشم هر کاربری می آید، رابط کاربری کنسول خود را تا حد زیادی بهبود بخشیده است. این تغییرات به نحوی بوده است که کاربران احساس راحتی بیشتری داشته باشند و همه چیز براحتی در دسترس آنها قرار گیرد.بعضی از ابزارهای اساسی مورد نیاز جهت سئو در کنار دست شما خواهند بود.  البته در کنار این ظاهر زیبا و راحت، ما شاهد بهبود سرعت بارگزاری صفحات نیز بوده ایم که با توجه به استفاده از تکنولوژی آژاکس (AJAX)  سریعتر از نسخه قدیمی وبمستر تولز گوگل لود می شود.

 آیا نسخه جدید سرچ کنسول گوگل بصورت آزمایشی است؟

بله. این نسخه از وبمستر تولز گوگل در حالتی قرار دارد که امکانات آن در آینده دستخوش تغییراتی خواهد بود و نیاز به بهبود دارد.هدف گوگل از ارائه این نسخه سرچ کنسول، کمک گرفتن از ایده های کاربران است. این موضوع واضحا در نسخه جدید قابل رویت است زیرا که گوگل از کاربران درخواست کرده است فیدبک یا بازخورد خودشان را نسبت به این موضوع ارسال نمایند. همچنین بخش دیگری با نام بزودی (Coming Soon) نیز در این نسخه وجود دارد که نشان از تغییرات در آینده نزدیک دارد.

در این مقاله بصورت کلی در رابطه با نسخه جدید سرچ کنسول گوگل صحبت نمودیم و وارد جزئیات آن نشدیم اما در مقالات بعدی هر بخش را بصورت مجزا و کامل توضیح خواهیم داد تا بتوانید از این ابزار جهت بهبود بهینه سازی سایت خود و سئو اصولی بهرمند شوید. در صورت داشتن هر گونه سوال می توانید از فرم نظرات استفاده نمایید.

برای مطالعه مقالات دیگر سایت می توانید مقالات آموزش سئو را مطالعه نمایید

نظر یا سوال شما