آموزش سئو کردن سایت

تمامی وب سایت های اینترنتی اگر به دنبال بازاریابی قوی از طریق گوگل باشند،به سئو نیاز دارند.برخی از افراد خود اقدام به سئو کردن وب سایتشان میکنند و بعضی دیگر این کار را به دست متخصصان سئو میسپارند.پیشنهاد ما این است که اگر با پرداخت هزینه سئو مشکلی ندارید،حتما این کار را به دست متخصصان این رشته بسپارید.زیرا سئو فرآیندی حساس و زمان بر است و نیاز به تجربه زیاد دارد.این آموزش را برای افرادی قرار میدهیم که قصد دارند خودشان سئو را انجام دهند.

 

محتوا سازی کنید:

بهترین و موثرترین فعالیت در زمینه سئو سایت،محتواسازی است.کافیست برای تمامی خدمات و محصولات وب سایتتان محتوای عالی و با کیفیت تولید کنید و به تماشای رشد رتبه سایتتان در گوگل بنشینید.

قطعا تمامی وب مستران از این موضوع آگاه هستند که محتوای کپی و تکراری نمیتواند به سایت کمک کند و برعکس باعث پسرفت شما نیز خواهد شد.پس حتما به فکر تولید محتوای جدید باشید و سعی کنید محتوای شما نسبت به رقبا کامل تر باشد.

 

سایت را آپدیت کنید:

اینکه شما در یک روز تعداد زیادی محتوا در سایت قرار دهید و سپس سایت را به حال خودش رها کنید مورد پسند ربات های گوگل نخواهد بود.برای گوگل بسیار مهم است که وب سایت هایی را در نتایج بالای خود نشان دهد که همیشه به روز رسانی میشوند و اطلاعات جدیدی برای کاربران خود دارند.

 

از هاست مناسب استفاده کنید:

استفاده از هاست خوب و با کیفیت یکی از پیش زمینه های سئو هر وب سایتی است.هاستی که کمترین میزان قطعی را داشته باشد و سرعت لود خوبی داشته باشد میتواند برای شما مناسب باشد.برای گوگل فرقی نمیکند که هاست ایران یا خارج را استفاده کنید.مهم این است که کیفیت هاست بالا باشد.

 

لینک دهی داخلی کنید:

لینک دهی داخلی یکی از راه هایی است که میتوانید با آن جهت حرکت ربات های گوگل را تا حدودی کنترل کنید.مثلا شما وب سایتی در زمینه سئو دارید و میخواهید با عبارت سئو در یک صفحه خاص پیشرفت کنید.طبیعی است که باید در مطالب مختلف سایت این عبارت را به صفحه مورد نظر لینک کنید تا گوگل متوجه شود هدف شما آن صفحه است.البته صفحه هدف باید استاندارد بوده و اگر بخواهید صفحه ای را به عنوان صفحه هدف انتخاب کنید که راجع به آن موضوع صحبتی نکند،قطعا موفق نخواهید بود.البته لینک دهی داخلی قوانین خاص خود را دارد که پیشنهاد میکنیم مقاله مربوط به لینک دهی داخلی را مطالعه نمایید.

 

کار روی شبکه های اجتماعی:

شبکه های اجتماعی یکی از بهترین منابع برای لینک سازی خارجی محسوب میشوند.برای وب سایتتان شبکه های اجتماعی محبوب را بسازید و در تمامی این شبکه ها لینک صفحات سایت خود را قرار دهید.سعی کنید همزمان با آپدیت مطالب سایت،شبکه های اجتماعی خود را نیز آپدیت کنید.

 

لینک دهی خارجی:

یکی از حساس ترین و طولانی ترین مراحل سئو لینک دهی خارجی است.این مرحله که نیاز به تجربه زیادی هم دارد باید به مرور زمان انجام شود.یک سایت به ترکیبی از لینک های follow و nofollow نیاز دارد و باید لینک ها با کیفیت و مرتبط با موضوع سایت باشند.برای این بخش هم پیشنهاد میکنیم مقاله آموزش لینک بیلدینک را مطالعه نمایید.

نظر یا سوال شما