مشکلات محتوا نویسی

حتما میدانید که محتوانویسی منظم برای وب سایت یکی از ملزومات داشتن سئو قوی است.به همین دلیل اکثر وب سایت ها تیم محتوانویسی دارند و سعی میکنند که با اضافه کردن محتوای بیشتر بتوانند در گوگل جایگاه بالاتری بدست آورند.

آیا میتوان با نوشتن محتوا به هر سبکی به نتایج خوب در سئو رسید؟

آیا صرفا نوشتن محتوای زیاد برای سایت میتواند نتیجه مثبت داشته باشد؟

برای دانستن پاسخ سوالات بالا این مقاله را تا انتها بخوانید.

اشتباهات محتوا نویسی

برای نوشتن یک محتوای مفید و کاربردی که بتواند روی سئو سایت شما تاثیر مثبت بگذارد،نیاز به رعایت یکسری قوانین محتوا نویسی دارید.وقتی قرار است روی وب سایتتان کار کنید،چه محتوا نویسی و چه هرکار دیگری،همیشه کیفیت کار را مد نظر قرار دهید و کمیت از کمترین اهمیت برخوردار است.

1.از محتوای کپی استفاده نکنید:

این جمله که از محتوای کپی استفاده نکنید را همیشه شنیده اید.اما محتوای کپی به چه معناست؟آیا صرفا به محتوایی که دقیقا از یک سایت دیگر بردارید و در وب سایت خودتان قرار دهید محتوای کپی گفته میشود؟

خیر.این فقط یک نوع از محتوای کپی شده است.در بسیاری از موارد دیده شده که محتوا را از سایتی دیگر برمیدارند و فقط با تغییر چند فعل و چند کلمه محتوا را در سایت خود قرار میدهند.این نوع ترفند ها که با تغییر بخشی از محتوا سعی در فریب دادن گوگل دارد اصلا نمیتواند کاربردی باشد و گوگل به راحتی متوجه محتوای کپی شما خواهد شد.

محتوای کپی میتواند شامل استفاده از تصاویر دیگر وب سایت ها نیز باشد.اگر از گوگل یا هر سایت دیگری تصاویر خود را تهیه میکنید،نیاز است تغییراتی در تصویر ایجاد کنید تا کپی محسوب نشود.

 

2.محتوای مرتبط و اختصاصی تولید کنید:

محتوا باید کاملا متناسب با موضوع وب سایت باشد.محتوای غیر مرتبط حتی اگر جدید نوشته شود و از جایی کپی برداری نشود باز هم تاثیر مثبتی روی سایت شما نخواهد داشت و حتی ممکن است باعث افت رتبه سایت شما در گوگل بشود.

همیشه سعی کنید در رابطه با موضوعاتی محتوا نویسی کنید که دقیقا مرتبط با موضوع اصلی وب سایت شما باشد و ترجیحا این موضوع در وب سایت های دیگر مطرح نشده باشد.

 

3.متناسب با نیاز کاربر محتوا بنویسید:

یکی از اشتباهات رایجی که در وب سایت ها مشاهده میشود این است که محتوای تولید شده نیاز کاربران را رفع نمیکند.مثلا وقتی یک کاربر در گوگل عبارت "قیمت بلیط هواپیما" را سرچ میکند طبیعتا به دنبال سایتی میگردد که لیستی از قیمت بلیط هواپیما را به او نشان دهند.نه اینکه وارد سایتی شود که یک محتوای طولانی در مورد بلیط هواپیما نوشته باشد و اصلا خبری از لیست قیمت نباشد.

 

4.منظم محتوا گذاری کنید:

برای تولید محتوا در سایتتان برنامه زمانی داشته باشید.اگر در یک روز 10 محتوا آپلود کنید و پس از آن مدت زیادی سایتتان را رها کنید به احتمال زیاد تاثیر زیادی نخواهید دید.اما اگر همان 10 محتوا را تقسیم بندی کنید و در فاصله های زمانی منظم آپلود کنید تاثیر آن را چندین برابر خواهید دید.

علاوه بر آپلود محتوای جدید،زمان آپدیت مقالات قدیمی نیز باید منظم باشد.گذاشتن یک مقاله و رها کردن آن باعث میشود که نتوانید رتبه ای که میخواهید را بدست آوردین.گوگل محتواهایی که مرتبا آپدیت میشوند را در رتبه های بالاتری قرار میدهد.

نظر یا سوال شما