افزایش فروش در فروشگاه اینترنتی از طریق سئو

افزایش فروش در فروشگاه اینترنتی از طریق سئو

اگر صاحب یک فروشگاه اینترنتی هستید و قصد دارید بدون انجام هزینه های بالای تبلیغات،فروش خود را بالا ببرید،این مقاله را تا انتها بخوانید.یکی از راه های خرید کاربران اینترنتی،سرچ در موتور جستجوی گوگل است و به این صورت انجام میشود که اسم محصول را سرچ میکنند و از این طریق خرید میکنند.طبیعتا وقتی وب سایت شما در نتایج جستجوی کاربران نمایش داده شود،خرید میتواند از وب سایت شما انجام شود و این باعث افزایش فروش شما خواهد شد.

نکته مهم این روش برای فروشگاه های اینترنتی،کم هزینه بودن آن هست.شما با یکبار انجام سئو روی وب سایتتان میتوانید برای مدت زیادی و یا حتی برای همیشه در نتایج جستجوی گوگل باشید و از این طریق بدون انجام هزینه تبلیغات،فروش بالایی داشته باشید.جالب اینجاست که بزرگترین فروشگاه های اینترنتی از جمله دیجی کالا،بیشترین فروش خود را از طریق سئو و نتایج گوگل دارد و با وجود هزینه زیادی که در بخش تبلیغات انجام میدهد،هیچگاه نتیجه ای که از سئو گرفته را با تبلیغات بدست نیاورده است.

سئو حرفه ای فروشگاه اینترنتی نیاز به تخصص و کار مداوم دارد که باید با استراتژی مناسب بر روی سایت پیاده شود.اما اگر تخصص نسبی روی سئو و کار بر روی سایت دارید میتوانید با انجام چند نکته ساده تاثیر بسیار زیادی در سئو فروشگاه اینترنتی خود بگذارید.

سئو فروشگاه های اینترنتی

 

1.تهیه محتوای تصویری جدید:

معمولا تصاویر محصولات در فروشگاه های اینترنتی کپی برداری میشود و با تغییر لوگو در سایت های مختلف استفاده میشود.این کار باعث میشود وب سایت شما پر از تصاویر کپی باشد و قطعا میدانید که گوگل به دنبال رتبه دادن به وب سایت هایی است که از جایی کپی برداری نمیکنند و خودشان چیزی برای گفتن دارند.سعی کنید از محصولاتتان خودتان عکس بگیرید.

وقتی از تصاویر جدید استفاده میکنید،در قسمت تصاویر گوگل نیز میتوانید جایگاه خوبی بگیرید.برای فروشگاه های اینترنتی قسمت تصاویر گوگل بسیار مهم است و بخش زیادی از کاربران ابتدا تصویر محصول را میبینند و از آن طریق وارد سایت میشوند و خرید میکنند.

 

2.انتخاب عنوان سئو بر اساس سرچ کاربران:

زمانی که یک محصول را در وب سایتتان آپلود میکنید،انتخاب عنوان سئو بسیار مهم است.شما باید اسم محصول را چیزی بگذارید که بدانید کاربران محصول را با همان عنوان سرچ میکنند.برای پیدا کردن عنوان مناسب میتوانید از عناوین پیشنهادی گوگل استفاده کنید.

پیشنهاد میکنیم مقاله (انتخاب بهترین عنوان سئو) را بخوانید.

 

3.توضیحات کامل در مورد محصولات:

حتما برای محصولات خود توضیحات مناسب بنویسید.توضیحات باید به اندازه کافی طولانی باشد و نکات مهمی که در خرید آن محصول تاثیر گذار است گفته شود.این کار هم به سئو سایت کمک میکند و هم اینکه کاربران را بیشتر برای خرید محصول ترغیب خواهد کرد.

 

4.قرار دادن محصولات مشابه در صفحه:

وقتی کاربران وارد وب سایت شما میشوند،ممکن است آن محصول را نخرند و به دنبال محصول مشابهی باشند.قرار دادن بخش محصولات مشابه میتواند انتخاب های بیشتری به کاربران بدهد.برای گوگل مهم است که کاربرانی که وارد سایت شما میشوند از صفحات مختلف سایت شما دیدن کنند و محصولات مشابه یکی از بهترین راه ها برای ترغیب کاربران به اینکار است.

 

5.اضافه کردن محصولات جدید یا آپدیت:

فروشگاه اینترنتی و به صورت کلی هر وب سایتی که میخواهد در نتایج گوگل جایگاه مناسبی داشته باشید نیاز دارد که مرتبا در آن محتوا آپلود شود و یا محتواهای قبلی آپدیت شوند.همیشه محصولات جدیدتری را وارد کنید و اگر محصول جدید ندارید،محتوای محصولات قبلی را مرتبا آپدیت کنید.

 

6.فعال بودن در بخش نظرات محصولات:

بخش نظرات یکی از مهم ترین بخش ها در زمینه اعتماد سازی برای کاربران اینترنتی است.معمولا وقتی کاربری قصد خرید داشته باشد ابتدا نظرات دیگر خریداران آن محصول را میخواند و زمانی که از کیفیت محصول مطمعن شد خرید خود را انجام میدهد.همچنین بخش نظرات میتواند یکی از ابزار های مناسب برای اپدیت محتوای محصولات در نظر گرفته شود.

پیشنهاد میشود در ابتدای فعالیت فروشگاه،خودتان در وب سایتتان نظرات مثبت بگذارید تا کاربران سایت ترغیب به نظر دهی شوند.

 

 

✅آیا میتوان با چند تکنیک ساده در سئو فروش را افزایش داد؟

بله.ما به شما 6 روش ساده برای اینکار را آموزش میدهیم که در مقاله توضیح داده شده اند.

 

✅فروشگاه ها اینترنتی برای سئو نیاز به هزینه زیاد دارند؟

اگر بتوانید روش های معرفی شده توسط ما رو خودتان به صورت مداوم و دقیق انجام دهید،خیر نیاز به هزینه زیادی ندارد.

نظر یا سوال شما