سئو و تبلیغات در گوگل

سئو و تبلیغات در گوگل

سئو و بهینه سازی سایت یکی از مهمترین عوامل موفقیت در دنیای تجارت آنلاین است. اما عوامل دیگری نیز وجود دارند که می توانند نقش مهمی در رونق کسب و کار شما داشته باشند. تبلیغات در گوگل یا Google Ads یک ابزار مهم در رونق تجارت آنلاین محسوب می شود که طرفداران زیادی در دنیای دیجیتال دارد. در مقاله امروز 7سئو قصد داریم به مقایسه این دو روش بپردازیم و به شما کمک کنیم تا بهترین تصمیم را برای بهبود تجارت خود انتخاب کنید.

SEO-VS-PPC

سئو چیست؟

 قبلا مقاله ای درمورد سئو منتشر کردیم و بطور کامل مفهوم سئو را توضیح دادیم. واژه سئو یا  SEO در حقیقت مخفف عبارت  Search Engine Optimization و به معنای بهینه سازی موتورهای جستجو است. برای ایجاد سئو در سایت، باید تکنیک ها و قوانین اعلام شده توسط شرکت گوگل را به خوبی اجرا کنید اینکار موجب ارتقا رتبه شما در صفحه نتایج جستجوی گوگل خواهد شد. سئو نوعی سرمایه گذاری بلندمدت است که بصورت تدریجی موجب افزایش مشتریان شما و بهبود رتبه در گوگل خواهد شد.

 استفاده از تکنیک های قانونی سئو موجب می شود که وبسایت شما بدون پرداخت هیچ پولی همواره از جایگاه خوبی بهره مند باشد البته این پیاده سازی این روش تلاش و صبر زیادی نیاز دارد اما مطمئن باشید ارزشش را دارد چون کمک میکند که شما همواره در معرض دید مشتریان باشید.

 کاربرانی که موضوعات مربوط به حوزه کاری شما را جستجو می کنند مشتریان بالقوه شما هستند بجای اینکه شما به سراغ آنها بروید، آنها به سراغ وبسایت و خدمات شما می آیند پس میتوانند در آینده یک مشتری خوب برای شما باشند. بهبود رتبه در گوگل یک فرصت بی نظیر برای بالا رفتن اعتبار برند شماست و در افزایش سود شما نقش بسیار مهمی دارد پس هرگز از فکر کسب رتبه های خوب در گوگل با استفاده از سئو غافل نشوید.

تبلیغات در گوگل

در کنار تمام مزیت های سئو برخی از سئوکاران تبلیغات در گوگل را مفیدتر از سئو میدانند و البته گاهی هم حق دارند. تبلیغات گوگل و بهینه سازی سایت، دو بال قدرتمند برای بالا رفتن سود و افزایش اعتبار هر کسب و کاری است. اما تبلیغات در گوگل به چه صورت است؟

 

تبلیغات در گوگل Google Ads

این روش یکی از روش های موثر و زود بازده و البته موقتی است. اگر میخواهید از طریق گوگل تبلیغات انجام دهد باید کلمه کلیدی مورد نظر خود را به گوگل اعلام کرده و سپس پنل کاربری خود را به مقدار دلخواه شارژ کنید. به این ترتیب بدون نیاز به بهینه سازی سئو، به رتبه های برتر گوگل صعود میکند. هنگامی که شخصی روی لینک شما کلیک کند و وارد سایت شود مبلغ مشخصی از حساب شما کسر خواهد شد. به این روش پرداخت، PPC یا  Pay per click می گویند. بعد از اینکه تعداد کلیک ها به حد مشخصی رسید شارژ حساب کاربری به اتمام می رسد و وبسایت شما به رتبه قبل باز میگردد. درصورتی که میخواهید دوباره به رتبه های برتر گوگل صعود کنید چاره ای ندارید جز اینکه دوباره پنل کاربری خود را شارژ نمایید.

این روش برای وبسایت هایی مناسب است که رتبه مناسبی در گوگل ندارند و قصد دارند در یک مدت کوتاه نرخ بازدید سایت خود را افزایش دهند و در ابتدای نتایج گوگل قرار بگیرند زیرا این روش نیازی به بهینه سازی سئو ندارد. البته نمیتوان همواره با این روش در صدر نتایج گوگل قرار گرفت چون هزینه زیادی را باید صرف کنید و در طولانی مدت این روش به صرفه نخواهد بود.

Google Adwords advertisments

 مقایسه فواید سئو و تبلیغات در گوگل

تبلیغات از طریق سئو

دز این روش با اجرای دقیق قوانین اعلام شده توسط گوگل، بطور تدریجی رتبه وبسایت شما بهبود می یابد. شما باید همواره به نیازهای کاربران توجه کنید و محتوای به روز، مفید و البته جامع برای آنها تولید کنید به این ترتیب اعتماد گوگل و کاربران را جلب می کنید و باعث بالا رفتن اعتبار برند خود خواهید شد. این روش بهترین و مطمئن ترین روش است و در بلندمدت اثرات مثبت زیادی دارد. اگر به دنبال یک سئو تضمینی بدون پرداخت هزینه اولیه برای وبسایت خود هستید خبر خوبی برای شما داریم. گروه 7سئو با انجام آنالیز رایگان سایت شما بهبود ارتقای سایت را در گوگل بصورت کتبی تضمین میکند.

شما بدون پرداخت هیچ هزینه ای تنها از طریق سرمایه گذاری در وب سایت خود موجب رونق فعالیت خود می شوید و آینده خوبی را برای حوزه کاری خود خواهد ساخت.کاربران به سایتهایی که در دراز مدت با آنها فعالیت کرده اند اعتماد بیشتری میکنند. در مقابل رتبه سایت هر لحظه درحال تغییر است و شما هرگز جایگاه ثابتی ندارید. همچنین فعالیت در حوزه سئو یک نوع فعالیت رقابتی است حتی ممکن است رقبا برای سبقت گرفتن از شما دست به فعالیت های غیر قانونی بزنند.

 

تبلیغات در گوگل

Google Ads یک روش زودبازده و موقتی است. در این روش شما نیازی ندارید که وبسایت خود را از لحاظ قوانین سئو بهینه کنید و حتی اگر سایت شما تازه تاسیس باشد باز هم با استفاده از این روش می توانید ترافیک سایت و نرخ بازدید کاربران را بالا ببرید. برخلاف روش سئو در اینجا شما نباید نگران تغییر رتبه در گوگل باشید و این یکی دیگر از مزایای تبلیغات در گوگل است چون تا زمانی که پول تبلیغات را پرداخت کنید وبسایت شما همواره در صدر نتایج گوگل خواهد بود. کاربرانی که تبلیغات شما را مشاهده می کنند به احتمال زیاد از سایت شما بازدید می کنند و مشتری شما خواهند شد چون دقیقا همان کلمه ای را جستجو کرده اند که شما برای ارائه خدمات خود از آنها استفاده میکنید.

اما سفارش تبلیغات در گوگل اگر بدون انجام بررسی های اقتصادی انجام شود ممکن است خسارت زیادی برای شما داشته باشد. چون شما در مقابل هر کلیک کاربران باید مبلغی را به گوگل پرداخت کنید و اگر تبلیغات بهینه سازی نشوند، این هزینه بسیار زیاد فایده ای اندک برای شما خواهد داشت.

به این نکته نیز توجه کنید که بعضی از کاربران ممکن است برخورد خوبی با لینک های تبلیغاتی نداشته باشند و ترجیح دهند با برندی کار کنند که قبلا از آنها استفاده کرده اند و اعتماد بیشتری به آنها دارند. اما در کشور ما بسیاری از کاربران  لینک تبلیغاتی را از لینک سئو شده تشخیص نمی دهند! این موضوع می تواند به موفقیت شما کمک کند و درصورتی که لینک تبلیغاتی را بشناسند و روی آن کلیک نکنند خب شما هم پولی به گوگل پرداخت نمی کنید!

/seoVSppc

کدام روش بهتر است؟

احتمالا سوال میکنید که بالاخره چکار باید کرد؟ کدام روش شما را سریعتر به مقصد می رساند؟ توجه کنید که روش سئو و روش تبلیغات در گوگل در مقابل یکدیگر نیستند و شما میتوانید از این هردوی این روش ها استفاده کنید. مسلما اگر زمان و هزینه کافی داشته باشید بهترین کار این است که از این دو روش بصورت همزمان استفاده کنید. در اوایل تاسیس وبسایت که هنوز برند شما اعتبار کافی ندارد و نرخ کلیک در سایت پایین است، روش Google Ads میتواند در معرفی شما به کاربران تاثیر زیادی داشته باشد ولی سعی کنید بطور همزمان برای سئو سایت نیز تلاش کنید تا کم کم رتبه سایت بصورت طبیعی ارتقا پیدا کند و به جایی برسد که دیگر نیازی به Google Ads نداشته باشید. اما اگر بودجه کافی در اختیار ندارید باید بررسی های بیشتری انجام دهید.

 درصورتی که نیاز دارید بسرعت نرخ بازدید را افزایش دهید چاره ای نیست جز اینکه تبلیغات در گوگل را انتخاب کنید. مثلا اگر در حوزه فروش پوشاک فعالیت می کنید و طرح های جدیدی برای عرضه دارید بهتر است که با استفاده از Google Ads وجود این طرح ها را به سرعت به اطلاع مشتریان برسانید.

seoVSppc

همواره میتوانید از طریق بخش تماس با ما هرگونه سوالی در زمینه سئو و بهینه سازی سایت را با ما درمیان بگذارید.

 

 

نظر یا سوال شما