سئو چیست

سئو چیست؟مفهوم و تعریف سئو چیست؟

واژه SEO که مخفف کلمه Search Engine Optimization که به فارسی سئو نوشته میشود در واقع به معنای بهینه سازی سایت بر روی موتور جستجوی گوگل است. برای انجام سئو سایت  شما باید تکنیک ها و فعالیت هایی در داخل یا خارج از سایت انجام دهید تا سایت شما در موتور جستجوی گوگل جایگاه بهتری کسب کند. این کار موجب افزایش بازدید کاربران و بالا رفتن ترافیک سایت خواهد شد. به کسی که تکنیک های SEO را روی سایت شما پیاده می کند سئوکار می گویند.

 

سئو شامل دو بخش اصلی میشود.سئو داخلی و سئو خارجی.

سوال؟سئو داخلی و سئو خارجی چیست؟

 

سئو داخلی چیست؟

بصورت خلاصه: سئو داخلی شامل تمامی فرآیندهای بهینه سازی سایت است که در داخل سایت انجام میشود و وابسته به خارج از سایت نیست.برای مثال افزایش سرعت لود سایت،اصلاح کد های css،لینک دهی داخلی،بهینه سازی عکس ها و ویدیو ها و ...

 

سئو خارجی چیست؟

بصورت خلاصه:سئو خارجی شامل تمامی فرآیند های بهینه سازی است که خارج از سایت انجام میشود و وابسته به داخل سایت نیست.برای مثال کار روی شبکه های اجتماعی،خرید بک لینک و خرید ریپورتاژ

نکته مهم درباره سئو خارجی زمانبر بودن آن است که یک دوره سئو خارجی حرفه ای حداقل 6 ماه نیاز به زمان دارد.

 

تاریخچه سئو

بازاریابی در گذشته به روش های ساده ای انجام می شد شاید بهترین راه برای تبلیغ یک نوع کالا یا خدمات نصب تابلو بود و معمولا هم نتیجه بخش بود. امروزه با افزایش رقبا نیاز داریم تا از روش های بهتر و به روز برای جذب مخاطب استفاده کنیم. در دنیای امروز، وب و اینترنت تحولی بزرگ در زمینه ارتباطات ایجاد کرده و در واقع شبکه های اجتماعی و سایت ها همان نقش فروشگاه را دارند و کاربران وبسایت شما نقش مشتری را دارند به این ترتیب شما با ایجاد یک وبسایت و سئو کردن آن میتوانید محصول یا خدمات خود را در دورترین نقاط جهان معرفی کنید.

سئو چیست

نقش SEO در موتورهای جستجوی گوگل

طبیعتا هرکسی دوست دارد که مخاطب و کاربران سایتش هرروز افزایش یابد اما چگونه؟ پاسخ ساده است شما نیاز دارید تا وبسایت شما در معرض دید عموم قرار گیرد. هرچه اصول سئو بهتر رعایت شده باشد بازدید مخاطبان از سایت شما بیشتر می شود و احتمال موفقیت سایت شما بالاتر است.

7سئو

تصور کنید کاربری به دنبال خدمات وبسایت شما نیاز دارد اما با وبسایت شما آشنایی ندارد. قدم اول برای این کاربر جستجوی این نوع خدمات در موتورهای جستجو است. که یکی از قدرتمندترین و معروفترین آنها موتور جستجوی گوگل است. حال قدم بعدی برای اینکه این کاربر وارد سایت شما شود این است که وبسایت شما در نتایج جستجوی گوگل رتبه خوبی داشته باشد. همانطور که میدانید روزانه میلیون ها سایت جدید وارد گوگل می شوند و کسب یک رتبه خوب در میان آنها برای ادامه حیات سایت شما ضروری است! طبق آمار روزانه حدود 3.5 میلیارد سرچ در گوگل انجام می شود از این تعداد 95 درصد جستجوی کاربران از میان وبسایت های موجود در صفحه اول گوگل انجام میشود. پس وبسایت شما باید در صفحه اول گوگل باشد اما اگر جزء 5 سایت اول گوگل باشید چطور؟ این قضیه مانند گیلاس روی کیک است!

نقش سئو درگوگل

شاید شما هم جزء آن دسته از کسانی باشید که وبسایتی را راه اندازی کردید ولی با اصول SEO آشنایی ندارید و سایت شما کارایی لازم را ندارد اما اصلا نگران نباشید! شما تنها به یک سئوکار نیاز دارید تا برعملکرد سایت شما نظارت کند، نقاط ضعف آن را بشناسد و آنها بخوبی برطرف کند. متخصصان شرکت 7سئو در کنار شما هستند تا با انجام سئو تضمینی، سایت شما بهترین کارایی را داشته باشد و بتوانید از رقبا سبقت بگیرید.

 

 

انواع روش های سئو سایت

سئو کلاه سفید

به تمام اقدامات و خدماتی که بطور قانونی موجب بهینه سازی سایت شما در گوگل می شود اصطلاحا سئو سفید یا SEO کلاه سفید می گویند. سئوکار های کلاه سفید از دستورالعمل ها و قوانینی که گوگل برای ارتقای رتبه سایت معرفی کرده تخلف نمی کنند و بطور استاندارد سایت خود را بهینه می کنند.

ویژگی های سئو سفید:

 • در این روش زمان بیشتری صرف سئو سایت شما خواهد شد.
 • هزینه این روش نسبت به سایر روشها کمی بالاتر است که البته با توجه به آنچه بدست می آورید در واقع هزینه ای کمتر پرداخته اید.
 • با سئو سایت به روش سفید، احتمال اسپم و بلاک شدن سایت شما از سمت موتور جستجوی گوگل صفر است چرا که گوگل سایت شما را دوست خواهد داشت.
 • با سئو سفید علاوه بر کلمه کلیدی اصلی شما، بسیاری از کلمات جانبی دیگر را نیز در صفحه اول گوگل خواهید دید که بازدهی SEO را چندین برابر می کند.
 • با سئو سفید سایت شما گام به گام پیشرفت خواهد داشت تا پس از رسید به صفحه نخست، به نخستین لینک گوگل نیز برسد.

گروه سئو سایت 7سئو  نیز از این روش جهت سئو سایت استفاده می کند تا با وجود اطمینان از بابت کسب نتیجه، سئو تضمینی را تجربه نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

 

سئو کلاه سیاه

در این نوع سئو، سئوکار از قوانین گوگل تخلف می کند و با انجام تقلب سعی در ارتقای رتبه سایت خود دارد. موتور جستجوی گوگل با الگوریتم های جدیدش این تخلفات را شناسایی می کند و بشدت با آنها برخورد می کند.

کلاه سیاه

سئو خاکستری

سئو خاکستری را می توان حد وسط سئو سیاه و سئو سفید در نظر گرفت. در این روش هم از روشهای سئو سفید و هم از روشهای سئو سیاه جهت بالاتر رفتن سرعت سئو سایت و همچنین داشتن امنیت کافی استفاده می شود. البته در این روش نیز خطر وجود دارد و اگر شخص سئوکار تجربه کافی نداشته باشد احتمال اینکه شما را از مسیر دور کند زیاد است.

علی رغم اینکه ویژگی های مرتبط با سئو خاکستری ممکن است شما را ترغیب کند اما پیشنهاد می کنیم تنها اگر اهل ریسک کردن هستید آن را امتحان کنید.

ویژگی های سئو بهتر و سئوکار برتر چیست؟

مهمترین سوال برای هر کسی که به دنبال سئو سایت خود است این موضوع است که سایت خود را به چه کسی بسپارد تا هم نتیجه مناسبی بگیرد، هم هزینه SEO کمتری بپردازد و هم در سریعترین زمان سئو سایت خود را بهبود بخشد.

با علم به موارد فوق می توان پاسخ این سوال را بصورت واضح و روشن یافت.

در بهترین حالت سئو که همان سئو سفید است ممکن است شما ظاهرا زمان زیادی را از دست بدهید اما نتیجه ای که میگیرید چندین برابر ارزشمند است. پس اگر به دلیل اینکه زمان بیشتری به شما پیشنهاد شد گمان مبرید که سئوکار مورد نظر دانش کافی را ندارد بلکه آن شخص سئو اصولی را در نظر دارد.

محتوای سئو

از لحاظ هزینه سئو و بعبارت دیگر قیمت سئو نیز می توان اینگونه نتیجه گرفت. اگر هزینه سئو نسبت به سایر شرکت ها رقم کمتری باشد دلیل بر با انصافی نیست بلکه این موضوع به سئو سیاه بر میگردد که کار کمتر و هزینه کمتری می طلبد. اما عکس این ماجرا دقیقا دلالت بر سودجویی دارد. اگر فرد یا گروهی قیمتهای نجومی نسبت به سایر افراد به شما پیشنهاد بدهند مشخصا دلیل بر سودجویی آن شخص و یا گروه است.

گروه متخصص سئو سایت 7سئو ، با بکارگیری متخصص ترین نیروها و مجرب ترین کارشناسان سئو، سئو تضمینی را ارائه می دهد تا با خیالی آسوده به رونق کسب و کار خود بیاندیشید. همچنین قیمت سئو در گروه 7سئو کاملا بر اساس کار تیمی بر روی سایت شماست و شما هزینه سئو اضافی نخواهید پرداخت.

با توجه به تعاریف فوق و علم به اینکه سئو چیست ، حالا می توانید آگاهانه و عاقلانه سئوکار خود را انتخاب نمایید. 7سئو رونق کسب و کار شما را آرزومند است.

 

چگونه سایتمان را برای گوگل بهینه نماییم ؟

بر طبق تصویر فوق برای اینکه یک سایت سئو باشد باید یکسری فاکتورها را رعایت شود ، همانطور که میدانید خزندهای ( کرائلر ) موتورهای جستجو گوگل فقط کد های صفحات وب را می بینند و با آنالیز آنها به طبقه بندی سایت ها میپردازند حال آنکه مدیران سایت ها باید به نحوی فعالیت نمایند که سایت آنها هم برای موتورهای جستجو و هم برای کاربران جذاب باشد تا باعث جذب بازدید کننده و افزایش فروش محصولات یا معرفی خدمات به کاربران فراهم شود .

 

✅سئو چیست؟

واژه SEO که مخفف کلمه Search Engine Optimization که به فارسی سئو نوشته میشود در واقع به معنای بهینه سازی سایت بر روی موتور جستجوی گوگل است.

✅سئو داخلی چیست؟

سئو داخلی شامل:بهبود کد نویسی سایت،افزایش سرعت لود سایت،بهینه سازی محتوای سایت،لینک دهی داخلی و ...

✅سئو خارجی چیست؟

سئو خارجی شامل:کار روی شبکه های اجتماعی،خرید بک لینک،خرید رپورتاژ

✅سئو چه تاثیری بر روی سایت دارد؟

هرچقدر سئو یک سایت قوی تر باشد،رتبه سایت در گوگل بهتر بوده و طبیعتا ورودی سایت شما از گوگل بیشتر خواهد بود.

 

 

 

 

نظر یا سوال شما

22 نظر

 • بهزاد علوی29 مرداد 1397

  مقاله خوبی بود و قشنگ متوجه شدم سئو چیست ولی در مورد الگوریتم ها متوجه نمیشم. میشه در مورد الگوریتم های گوگل مطلب بذارید توی سایتتون؟

 • کارشناس سون سئو

  بسیار عالی که از این موضوع راضی هستید. در رابطه با الگوریتم های جدید گوگل مانند الگوریتم رنک برین، توضیحاتی ارائه کردیم که از قسمت مقالات میتونید مطالعه کنید. در رابطه با سایر الگوریتم ها هم بزودی مقالاتی ممنتشر خواهیم کرد.

 • علوی23 مرداد 1397

  توضیحات شما را خوندم. واقعا مفهوم سئو و بهینه سازی سایت را از سایت ویکیپدیا هم بهتر و واضح تر توضیح داد. ممنون بابت مقالات خوبی که دارید. روزانه دو الی 3 مقاله سئو را مطالعه میکنم

 • کارشناس سون سئو

  خوشحالیم که به دانش شما افزوده شد. مقالات ما بصورت روزانه بروزرسانی میشود. خوشحال می شویم مطالعه نمایید

 • علیرضا مهدی پور22 مرداد 1397

  نظرتون در مورد الگوریتم جدید گوگل چی هست؟ میشه یه توضیح راجع به الگوریتم آگوست 2018 و تاثیرش روی سئو سایت بدید. سایت من خوب داشت پیشرفت میکرد ولی یهو خراب شد. ممنون

 • کارشناس سون سئو

  سلام. در رابطه با تاثیر الگوریتم جدید گوگل بر سئو سایت طی مقاله ای که چند روز پیش منتشر شد، توضیحاتی اده شده و در صورت وجود موضوع دیگر حتما در بخش مقالات سایت خدمت شما عزیزان خواهیم گفت. اما اینکه سایت شما افت جایگاه داشته ممکنه به دلیل تغییر در الگوریتم باشه و یا ممکنه بخاطر سهل انگاری خودتون باشه. فراموش نکنید سئو نیاز به تخصص داره و اگر خودتون میخواهید سئوکار سایت خودتان باشید، باید این ریسک را بپذیرید

 • 08 مرداد 1397

  ممنون از سایت خوبتون. من سئو را شروع کردم. امیدوارم زودتر به نتیجه دلخواهم برسم

 • کارشناس سون سئو

  ممنون از شما بابت نظرتون. سئو کمی زمانبر هست. امیدوارم در میانه راه ناانید نشین. موفق باشید

 • حبیب02 مرداد 1397

  مقالات زیادی خوانده بودم تا درک کنم سئو چیست. از یک صفحه یا 100 صفحه . مطالب دیگر خیلی گنگ و پیچیده بود اما مطلبی که شما گذاشتید خیلی بصورت خلاصه و واضح بود. از شما تشکر میکنم که مثل بقیه سئو کارها سعی نکردید فقط محتوا نوشته باشید و چیزی نوشتید که کسانی که توان هزینه کردن برای سئو را ندارند نیز بتوانند شروع به کار کنند . بنده از طرف خودم و کسانی که از سایت شما بهره می برند تشکر میکنم. امیدوارم توفیق الهی نسیب شما و گروه پرکارتون بشه

 • کارشناس سون سئو

  این نظر لطف شماست . ما سعی می کنیم همیشه درست گام برداریم. هدف ما پیشرفت همه هست. موفق و سربلند باشید

 • مهیار میر محمدی25 تیر 1397

  من یه سایت دارم که حدود 3 سال پیش براش بک لینک خریدم. اون موقع حدود 300 تومن هزینه ماهیانه داشت و با 3 کلمه لینک گرفتم. سایتم مدت زیادی لینک یک بود اما جدیدا افت محسوسی کرده و رفته لینک 6 و 7 گوگل و وردی نصف شده. الان هنوز لینک ها را تمدید می کنم و هزینش حدود 550 تومن شده. دیگه این هزینه با این ورودی مقرون به صرفه نیست برای من. میخوام بررسی کنید آیا می تونم این لینکها رو حذف کنم و یاکاری کنید که بیام لینک 1 گوگل؟

 • کارشناس سون سئو

  در رابطه با مشکل شما چند نکته وجود دارد. نکته اول: گوگل طی یک و دو سال گذشته به شدت بر روی خریدن لینک و لینک در سایدبار حساس شده و اقدام به بلاک کردن بسیاری از سایتها نموده است. نکته دوم: حذف لینک های سایت شما به یکباره، به سایت شما لطمه می زند. این امر باید توسط یک شخص متخصص و بمرور زمان انجام شود. برای رسیدن به لینک یک گوگل باید روشهای سئو دیگری را در کنار لینک سازی استفاده نمایید

 • پورنیک23 تیر 1397

  بنظر من که سئو یه چیز غیر ممکن هست. هر کاری میکنم سایتم تکون هم نمیخوره . این همه مقاله خوندم ولی فایده نداشت. هر جا تونستم لینک خریدم . یه مدتی اومدم صفحه اول گوگل ولی دوباره رفتم پایین . شما میتونید توجیه کنید این اتفاق را؟

 • کارشناس سون سئو

  در ابتدا تشکر می کنم از نظرتون. در پاسخ به عرایض شما، باید دو نکته را گوشزد کنم. نکته اول اینکه سئو غیر ممکن نیست و اگر طبق اصول انجام بشه بسیار عالی پیش میره . نکته دوم هم درباره خرید لینک و تغییر جایگاه شما هست . چیزی که مشهود هست اینه که جایگاه سایت شما بدلیل اینکه توسط گوگل بعنوان اسپم شناخته شدید تغییر نمیکنه. پس باید ابتدا کارهایی انجام بدید که رفع اسپم گوگل بشین و بعدش برید سراغ کارهای سئو که البته باز هم تاکید میکنم: سئو بصورت اصولی

 • احمدی19 تیر 1397

  من هم سایتم مشکل داره. قبلا صفحه اول بودم ولی الان رفتم صفحه 10 گوگل! زنگ خورم فوق العاده کم شده. دیگه نمیدونم چکار کنم سایتمو

 • کارشناس سون سئو

  به احتمال زیاد سایت شما به دلیل کار بیش از حد اسپم شده. برای بررسی تخصصی باید مشخصات سایت خودتون را از طریق فرم تماس با ما برای ما ارسال کنید تا بصورت رایگان آنالیز بشه

 • احمد سپاسدار19 تیر 1397

  سلام. اگر امکانش هست هر مقوله ای که در آموزش سئو مطرح کردید را بصورت مجزا باز کنید تا مخاطب دقیق بفهمه سئو هر بخش چی هست و به چه دردی میخوره و اینکه گوگل چطور برداشتی از سئو سایت داره

 • کارشناس سون سئو

  سلام. ممنون از نظری که برای ما گذاشتید. در رابطه با موضوعی که درخواست کردید باید خدمت شما عرض کنم بسیاری از مباحث سئو در قسمت مقالات سئو و بهینه سازی سایت 7سئو بصورت کامل مورد بررسی قرار گرفته شده. ما در همین مقاله "سئو چیست" هم سعی کردیم موضوع را ساده بیان کنیم تا فهمش ساده و قابل درک باشه. اگر موضوع خاصی هست که توسط تیم فنی مقاله نداره، همینجا کامنت بگذارید تا در لیست مقالات آینده قرار بگیره.

 • اکبری19 تیر 1397

  سلام. یک سوال در مورد سئو دارم. برای من عجیبه که بعضی از سایتها بدون زمینه سئو و سئو خارجی صفحه اول گوگل هستند. ولی من خیلی کار کردم و سایتم علی رغم سئو بالا نتیجه نگرفته. نظر شما چیه در این مورد؟ به نظر شما دلیل این چیه؟

 • کارشناس سون سئو

  سلام. اول تشکر کنم ازتون برای اینکه کامنت قرار دادید. در رابطه با سایت شما و سایتهایی که فرمودید چند مسئله وجود داره. موضوع اول محتوای اون سایتها هست که احتمالا بهتر از محتوای سایت شماست. البته خدمت شما عرض کنم این محتوا که بهتره صرفا از لحاظ تعداد نیست و کیفیت خود محتوا در سئو تاثیر گذاره. موضوع بعدی آنالیز دقیق سئو هست که شاید سئو داره انجام میشه و شما نمیبینید. طبق الگوریتم های جدید گوگل، خیلی از فاکتورهای سئو سایت که قبلا توسط سئوکارها استفاده میشد مانند خرید لینک از دید گوگل ممنوع هست و به سئو و بهینه سازی سایت شما لطمه میزنه. در کل باید خدمت شما عرض کنم که در حالت کلی گوگل فاکتورهای سئو را در سایت مذکور بهتر از سایتهای دیگه دیده و برای باز شدن موضوع باید مورد آنالیز قرار بگیره. برای اینکه سایت را برای شما آنالیز کنیم، کافیه از طریق فرم تماس با ما درخواست خودتون را ثبت کنید. کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت

 • آوای رها19 تیر 1397

  سلام. چند تا سوال در رابطه با سئو داشتم . نمیدونم اینجا از شما باید بپرسم یا در صفحه مقالات سئو. اگر اشتباه نوشتم خودتون زحمت بکشید اصلاح بفرمایید و به صفحه مقالات سئو منتقل کنید. من اطلاعات ناقصی در رابطه با سئو داشتم. الان با خوندن این مقاله اطلاعاتم در رابطه با سئو و بهینه سازی سایت کامل تر شد و ترغیب شدم کل مقالات شما را مطالعه کنم. از این بابت تشکر میکنم. اما من قبلا چون اطلاعات ناقص داشتم، داخل سایتهایی که بک لینک میسازند ثبت نام کردند. یه مدت همه چیز خوب پیش رفت و یهو سایتم ناپدید شد و کل زحمتی که کشیده بودم نیست شد! با توجه به مقالات شما حتمالا علتش، لینک ها بوده. الان باید چکار کنم سایتم برگرده؟ میشه شما سئو روی سایتم انجام بدید و سایت را به صفحه اول گوگل برگردونید؟ سئو برای من خیلی مهم و حیاتیه

 • کارشناس سون سئو

  سلام. در ایتدا عرض کنم این باعث افتخار ماست که از مقالات ما بهره می برید. ما در هر صفحه ای شما سوالات خودتون در زمینه سئو را مطرح کنید پاسخگو هستیم. در رابطه با لینکهایی که به این سبک گرفتید باید عرض کنم که بله، کاری که انجام دادید اشتباهه و قطعا دلیل محکمی هست برای ناپدید شدن سایت که باید قبل از هرچیز سایت شما آنالیز بشه. در رابطه با سوال دوم: بله ما میتونیم سئو سایت شما را به عهده بگیریم و کمک کنیم سایت شما به نتایج صفحه اول گوگل برگرده. البته این موضوع نسبت به سایتهایی عادی کمی زمان بیشتری خواهد برد.

 • اعظم نوری19 تیر 1397

  مقالتون در رابطه با سئو خیلی خوب و مفید بود. من خوندم و خیلی در موردش فهمیدم. اما یک سوال دارم ازتون. سایت من دست یه سئو کار بود که نمونه کار خوبی هم نداشت و بعد پشیمون شدم که چرا به شرکت سئو مثل شما نسپردم. سایتم نه تنها پیشرفت نکرد. بلکه رفت صفحه 10 گوگل! خیلی هم روش زحمت کشیدم. حالا راهی هست که برگرده.

 • کارشناس سون سئو

  سلام. در ابتدا بابت مطالعه مقاله سئو چیست از شما سپاسگذاریم. در رابطه با سایت شما، جای نگرانی وجود نداره و با اصلاح کردن سایت و برخی موارد که اشتباه صورت گرفته سایت شما به نتایج صفحه اول گوگل باز خواهد گشت

 • رضا شکاروند19 تیر 1397

  من یه بخش از توضیحات را نمیفهمم. شما گفتید سئو داخل شبکه های اجتماعی انجام میدید. چطوری میشه آخه. شبکه های اجتماعی به نظرم تاثیر نداره روی سئو. در کل مقاله شما در مورد سئو خیلی عالی بود

 • کارشناس سون سئو

  دوست عزیز . هر گروه تاکتیک خاصی برای سئو داره و ما نیز روشهای خاصی برای انجام اینکار داریم. سئو در شبکه های اجتماعی هم موضوع مهمی هست که باید انجام بشه.

 • هانی ش19 تیر 1397

  جالب بود برام. من فکر میکردم فقط هکر خاکستری و سیاه و سفید دارد. الان فهمیدم سئو هم این چیزها را داره

 • کارشناس سون سئو

  خوشحالیم که به دانایی شما در زمینه سئو افزودیم. باعث افتخار ماست که مقالات دیگر ما در زمینه سئو سایت را نیز مطالعه بفرمایید

 • مهشید حسینی19 تیر 1397

  لطفا درباره اینکه سئو سایتهای مختلف چه فرقی با هم دارند هم مقاله بنویسید. این مقاله سئو چیست را خوندم . خیلی عالی بود. ممنون میشم با همین کیفیت ادامه بدید

 • کارشناس سون سئو

  اولا شما لطف دارید به ما که نظر گذاشتید. در ادامه خدمت شما عرض کنیم: پاسخ سوال شما بصورت پراکنده در مقالات توضیح داده شده است. اما موضوع مورد نظر شما در صف مقالات قرار میگیره تا بصورت تخصصی پاسخ داده بشه

 • احمد محمدی19 تیر 1397

  در رابطه با الگوریتم های جدید در قسمت مقالات آموزشی سئو بحث شده. میتونید اونها را مطالعه کنید. ما سعی میکنیم جدیدترین موضوعات را خدمت شما مخاطبان عزیز عرضه کنیم

 • احمد محمدی19 تیر 1397

  لطفا درباره الگوریتم های جدید گوگل هم داخل مقالاتتون و همین مقاله در رابطه با موضوع سئو چیست هم استفاده کنید. ممنون

 • حسنعلی حمامی19 تیر 1397

  ممنون. اطلاعاتم در زمینه سئو بالا رفت. شما حضوری هم مشاوره میدید؟

 • کارشناس سون سئو

  خوشحالیم که به رشد علمی شما و افراد دیگر کمک می کنیم. بله بصورت حضوری هم میتونید با هماهنگی قبلی تشریف بیارید

 • مهدی19 تیر 1397

  راستش حوصله نداشتم کل متن رو بخونم. چون تجربه کافی هم ندارم زیاد قابل درک نیست برام که سئو چی هست. اگر امکانش را دارید روان تر توضیح بدید

 • کارشناس سون سئو

  ما تا آنجایی که امکانش بوده سعی کردیم مفهوم سئو چیست را واضح بیان کنیم اما در راستای درخواست شما مقاله ای با محتوای قابل درک تر منتشر خواهیم نمود

 • علی19 تیر 1397

  مقاله رو کامل خوندم. توضیحاتتون خوب بود. اما بصورت کلی گفتید. آیا امکانش هست در قسمتی از سایت آموزش رایگان و مقالات تخصیب اینکه سئو چیه منتشر کنید؟

 • کارشناس سون سئو

  دوست عزیز شما میتونید از منوی سمت راست به بخش مقالات آموزشی سئو سایت رفته و از مقالات سئو استفاده کنید.

 • محمد حسینی19 تیر 1397

  یک سوال دارم من. روش خرید بک لینک از سایتهای قوی جزو کدوم دسته هست و کاراییش چقدره؟ و همچنین در سئو شما از اینجور بک لینک ها میخرید؟

 • کارشناس سون سئو

  خرید بک لینک برای بهبود سئو (که اکثرا در سایدبار سایتها) قابل مشاهده است یک روش کاملا سیاه و منسوخ شده است و عملا نه تنها تاثیر مثبت بر نتیجه شما می گذارد بلکه در دراز مدت ممکن است سبب اسپم شدن سایت شما گردد. همچنین خاطر نشن می کنم که در سئو سایت توسط 7سئو هیچ گونه بک لینک خریداری نمی گردد و لینک سازی کاملا اصولی و مفید انجام می گردد

 • مهتاب19 تیر 1397

  بسیار توضیح جامع و کاملی بود. با وجود این محتوا الان درک کردم که سئو چیه و انواع و روشهای سئو چیه . ممنون از مقالات خوبتون

 • کارشناس سون سئو

  ممنونم. شما برای خواندن مقالات دیگر در زمینه سئو سایت میتونید از قسمت مقالات آموزشی سئو استفاده نمایید.